Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.23 11:40

Trumpas sukėlė sumaištį Indijoje – užsiminė apie prašymą padėti spręsti Kašmyro klausimą

ELTA 2019.07.23 11:40

Indijos parlamente antradienį kilo suirutė, ją sukėlė JAV prezidento Donaldo Trumpo tvirtinimas, kad Indijos premjeras Narendras Modis paprašė jo „tarpininkauti“ Kašmyro klausimu, nors Naujojo Delio atstovai teigė, kad tokio prašymo net nebuvo.

Susitikimo su Pakistano premjeru Imranu Khanu metu D. Trumpas teigė „mielai sutiksiąs būti tarpininku“ tarp Indijos ir Pakistano. Jis taip pat patikslino, kad N. Modis neseniai jo paprašė įsitraukti ir padėti išspręsti daugiau nei 70 metų trunkantį konfliktą.

Antradienį Indijos parlamentarai surengė keletą protestų ir pakartotinas priverstines parlamento darbo pertraukas, reikalaudami, kad N. Modis paaiškintų situaciją.

„Užtikrinu parlamentą, kad premjeras tikrai nepateikė jokio panašaus prašymo“, – sakė Indijos užsienio reikalų ministras Subrahmanyamas Jaishankaras. Jis taip pat pabrėžė, kad Indija nuolat laikėsi tvirtos pozicijos problemas dėl santykių su Pakistanu spręsti tik dvišaliu pokalbiu.

Abi besivaržančios ir branduolinių ginklų turinčios šalys, Indija ir Pakistanas, nuo to laiko, kai 1947 metais įtvirtino nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos, jau kovojo tris karus. Dviejų iš karų būta dėl Kašmyro – padalytos teritorijos, į kurią pretenduoja abi šalys.

Indija nesutiko, kad į konfliktą kištųsi jokia kita trečia šalis, nors Pakistano atstovai mėgino įtraukti įvairias organizacijas, tarp jų ir Jungtines Tautas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi