Pasaulyje

2019.07.23 11:15

Teroristai atakavo tarptautinę karinę bazę: sužeisti 5 Estijos kariai

atnaujinta 17.59
LRT.lt, BNS2019.07.23 11:15

Pirmadienio naktį savižudžiai sprogdintojai atakavo Prancūzijos karinę bazę Malio Gao vietovėje. Per išpuolį buvo sužeisti 5 Estijos kariai, taip pat Prancūzijos ir Malio kariškiai, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas „ERR“.

Sužeistiems kariams buvo nedelsiant suteikta pirmoji pagalba. Estijos gynybos pajėgų štabas patvirtino, jog patirti sužalojimai pavojaus karių gyvybėms nekelia.

Savižudžiai sprogdintojai karinę bazę atakavo savadarbių sprogmenų prikimštu automobiliu.

„Prie Prancūzijos administruojamos karinės bazės dalies Gao surengta ataka. Į pačią bazę jiems prasiskverbti nepavyko“, – „ERR“ cituoja Prancūzijos kariuomenės atstovą plk. Fredericą Barbry.

Prancūzijos vadovaujamoje operacijoje Malyje šiuo metu tarnauja 4,5 tūkst. prancūzų. 2014 metais pradėtoje antiteroristinėje operacijoje tarnauja ir apie 50 Estijos kariškių.

Estijos premjeras Juri Ratas palinkėjo kariams greitai atsigauti ir pabrėžė, jog Estija „kasdien rems mūsų sąjungininkus ir partnerius NATO bei Europos Sąjungoje“.

Gao regione tarnauja ir Lietuvos Krašto apsaugos savanorių (KASP) pajėgų kariai.

Saugumo šaltinis iš Malio AFP sakė, kad ataką surengė mažiausiai trys mirtininkai, o jų automobilis buvo nudažytas Jungtinių Tautų transporto priemonių spalvomis.

Per incidentą taip pat buvo sužaloti keli žmonės iš greta esančios stovyklos. Tarp sužeistųjų yra du vaikai, sakė tas šaltinis.

Antradienio rytą šį išpuolį telefonu aptarė Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly ir Estijos gynybos ministerijos vadovas Juri Luikas.

Apie 50 estų karių palaiko saugumą Gao stovykloje, kur yra pagrindinė prancūzų vykdomos operacijos „Barkhane“ bazė.

Praėjusiais metais Gao prieš patruliuojančius prancūzų karius buvo surengta ataka, kai detonavus sprogmenų prikimštam automobiliui žuvo keturi žmonės, o dar apie 20 civilių buvo sužeisti.

Su teroristų tinklu „al Qaeda“ susiję islamistai 2012 metų pradžioje užėmė Malio šiaurinę dalį ir paskatino Prancūziją į šalį nusiųsti 4 tūkst. savo karių.

Be to, Jungtinės Tautos Malyje yra dislokavusios 12 tūkst. taikdarių pajėgas MINUSMA.

Ekstremistai 2013 metais buvo išvaryti per Prancūzijos vadovautą operaciją, tačiau vyriausybei vis dar nepavyksta susigrąžinti didelių teritorijų kontrolės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.