Pasaulyje

2019.07.23 08:19

Aštuonios ES šalys sutiko dalytis atsakomybę už išgelbėtų migrantų integraciją

Aštuonios Europos Sąjungos šalys sutiko dalytis migrantų, išgelbėtų Viduržemio jūros regione, integracijos atsakomybę, pranešė Prancūzijos atstovai. Apie tai skelbia BBC.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad per pirmadienio susitikimą dar šešios šalys parėmė Vokietijos ir Prancūzijos siūlomą migrantų politiką.

Jis teigė, kad šalims, kurios atsisako prisiimti naštą, nesutiks skirti lėšų iš ES struktūrinių fondų.
Italija, kuri buvo daugiausiai migrantų sulaukianti ES šalis, diskusiją ignoravo.

Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini, vadovaujantis kraštutinių dešiniųjų partijai „Lyga“, palaiko griežtą šalies politiką prieš migrantus.

Tūkstančiai migrantų per Viduržemio jūros regioną mėgina patekti į Europą, o Libija yra vienas pagrindinių taškų, iš kur migruojama. Bandantys įveikti atstumą dažnai keliauja sausakimšomis valtimis, todėl labai daug žmonių miršta.

Vis dėlto nuo 2017 metų vidurio migrantų kelionių skaičius smarkiai sumažėjo daugiausiai dėl to, kad Italija ir kitos Europos šalys skatino Libiją stabdyti m

igrantus ir neleisti jiems kirsti Viduržemio jūros, tokią politiką pasmerkė žmogaus teisių organizacijos.

Kalbėdamas apie pirmadienio diskusiją, kurioje dalyvavo ES vidaus ir užsienio reikalų ministrai, E. Macronas sakė: „Išvada po šio ryto susitikimo yra tokia – 14 šalių pareiškė pritarimą projektui, kuris įtvirtintas Vokietijos ir Prancūzijos dokumente. Iš šių 14 šalių 8 pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo ir stabilaus mechanizmo, kuris leistų įgaliotiems asmenims suteikti priimančioms šalims visą reikalingą pagalbą.