Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 22:37

Turkija grasina JAV sankcijomis

ELTA 2019.07.22 22:37

Ginče dėl rusiškos ginklų sistemos S-400 įsigijimo Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlütas Cavusoglu pagrasino JAV sankcijomis. „Jei Amerika užims mums priešišką poziciją, tada – mes jiems tai ir sakėme, nėra paslaptis – mes imsimės atsakomųjų priemonių“, – pareiškė jis stočiai „TGRT Haber“.

Nepaisant JAV protestų, gynybinės sistemos S-400 komponentus Rusija liepos 12-ąją pradėjo tiekti Turkijai. Dėl to JAV svarsto įvesti Ankarai sankcijas.

Vašingtonas baiminasi, kad Rusija per jautrų S-400 sistemos radarą gali sužinoti informaciją apie naujojo JAV naikintuvo F-35 pajėgumus. Dėl to Vašingtonas pašalino Turkiją iš naikintuvų programos.

M. Cavusoglu teigė tikįs, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nenori baudžiamųjų priemonių. Ketvirtadienį D. Trumpas, paklaustas apie sankcijas, sakė: „Pažiūrėsime“. Esą bus matyti, kas bus.

Jau pernai JAV buvo paskelbusios baudžiamąsias priemones Turkijai. Tada šio žingsnio imtasi dėl Turkijoje kalinamo amerikiečių pastoriaus Andrew`o Brunsono. Baudžiamosios priemonės paveikė Turkijos ekonomiką. Naujos sankcijos gali dar kartą paaštrinti ekonominę krizę šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi