Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 19:08

Naujoji Ispanijos vyriausybė priklauso nuo susitarimo su kairiaisiais

BNS 2019.07.22 19:08

Ispanijos laikinasis premjeras, pirmadienį pirmą kartą kreipdamasis į šalies parlamentą jo paramos vyriausybės formavimui, pripažino, kad jam vis dar trūksta balsų.

Debatai parlamente surengti po karštligiško savaitgalio, kai vyko Pedro Sanchezo socialistų derybos su kraštutinių kairiųjų partija „Unidas Podemos“ dėl paskutinės minutės susitarimo formuoti koalicinę vyriausybę.

„Siūlau vyriausybę, kuri yra progresyvi, saugo aplinką, palaiko moterų teises ir stiprina Europą“, – Deputatų Kongresui – žemiesiems parlamento rūmams – sakė P. Sanchezas.

Tačiau apibūdinęs virtinę politikos klausimų, pirmiausia skirtų naujai skaitmeninei ekonomikai, kovai su nedarbu ir klimato kaita, švietimo gerinimui, P. Sanchezas tik pačioje dvi valandas trukusios kalbos pabaigoje paskelbė trumpą žinutę „Unidas Podemos“.

„Matėme, kad mums nelengva pasiekti susitarimą, – sakė jis. – Nuo mūsų priklauso, ar dirbsime toliau ir tai užbaigsime. Tuomet turėsime galimybę eiti į priekį mus vienijančių dalykų – dėl kairiųjų pažadų, vyrų ir moterų visuomenės, gyvenančios darniai su gamta.“

P. Sanchezo socialistai per balandžio 28-osios visuotinius rinkimus laimėjo 123 vietas parlamente, bet jiems vis tiek reikia 42 vietas turinčios „Unidas Podemos“ ir kitų mažesnių partijų paramos.

P. Sanchezo ir „Unidas Podemos“ derybos buvo įstrigusios kelias savaites, bet penktadienį buvo rasta išeitis iš aklavietės, kai „Unidas Podemos“ lyderis Pablo Iglesias sutiko su socialistų sąlyga, kad jis negali formuoti naujojo ministrų kabineto dalies. Tuomet buvo skubiai surengta virtinė susitikimų, socialistai skelbė optimistiškus pranešimus, kad susitarimas įmanomas.

Tačiau likus parai iki pirmojo iš dviejų bandymų laimėti paramą vyriausybei susitarimo dar nebuvo.

P. Iglesias sudribęs savo kėdėje niūriai klausėsi P. Sanchezo kalbos.

Antradienį P. Sanchezui reikės absoliučios daugumos – 176 iš 350 parlamento narių balsų. Jei per pirmąjį bandymą jam nepavyks, ketvirtadienį kartelė bus nuleista žemiau ir jam tiesiog reikės daugiau balsų „Taip“ nei „Ne“.

Jei jam nepavyks per abu bandymus, prasidės dviejų mėnesių periodas, per kurį turės būti suformuota vyriausybė arba paskelbti nauji rinkimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi