Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 16:32

ES: Izraelis privalo sustabdyti palestiniečių namų griovimą

ELTA 2019.07.22 16:32

Europos Sąjunga pareikalavo Izraelio nedelsiant sustabdyti palestiniečių namų griovimą į pietus nuo Jeruzalės.

Izraelio gyvenviečių politika „pagal tarptautinę teisę yra nelegali“, pirmadienį Briuselyje pareiškė ES užsienio reikalų įgaliotinės Federicos Mogherini atstovas. „Tęsdami ilgametę ES poziciją, mes tikimės, kad Izraelio institucijos nedelsiant nutrauks dabar vykdomus griovimus“, – pabrėžė atstovas.

Izraelio pajėgos pirmadienio rytą pradėjo griauti namus Sur Bachere. Izraelio teigimu, šie pastatai pastatyti pernelyg arti tvoros, skiriančios Izraelį nuo okupuoto Vakarų kranto. Palestiniečiai kaltina Izraelį siekiant išstumti juos iš teritorijos aplink apsauginę tvorą, kad galėtų statyti žydų gyvenvietes ir tiesti kelius.

ES atkreipė dėmesį į tai, kad dešimt pastatų, kuriuose yra 70 butų, didžiąja dalimi stovi teritorijoje, kurioje, remiantis Oslo susitarimu, „visi civiliniai teisiniai klausimai yra palestiniečių institucijų jurisdikcijoje“. F. Mogherini atstovas sakė, kad Izraelio politika laidoja dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą ir „ilgalaikės taikos su palestiniečiais perspektyvas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi