Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 16:29

Italija ruošia naują įstatymą – kovos su priklausomybe nuo telefonų ir kompiuterių

BNS 2019.07.22 16:29

Italijos populistinis Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S) parengė įstatymo projektą, skirtą didėjančios priklausomybės nuo mobiliųjų telefonų ir kompiuterių prevencijai ir gydymui, ypač tarp jaunimo.

Įstatymo projektu siekiama spręsti vadinamosios nomofobijos – baimės likti be mobiliųjų prietaisų ir reguliaraus prisijungimo prie socialinių tinklų ar susirašinėjimo programėlių – problemą.

Projekte siūlomos švietimo programos tėvams, kad jie galėtų vertinti, ar vaikai ne per daug naudojasi mobiliaisiais telefonais.

Taip pat numatyti planai mokyklose ir universitetuose „šviesti dėl sąžiningo naudojimosi internetu ir socialiniais tinklais“.

Nomofobija ypač paveikia jauno amžiaus žmones, dažnai trukdydama išsimiegoti naktį.

Pusė 15–20 metų amžiaus italų savo mobiliuoju telefonu pasinaudoja mažiausiai 75 kartus per dieną, nustatė Nacionalinė priklausomybės nuo technologijų asociacija, kurios išvadas pirmadienį citavo šalies žiniasklaida.

Maždaug 61 proc. italų savo planšetiniais kompiuteriais ar mobiliaisiais telefonais naudojasi ir lovoje, rodo kitas tyrimas, kurio rezultatai buvo paskelbti birželio mėnesį. 18–34 metų amžiaus grupėje šis skaičius buvo 81 procentas.

Valdantysis M5S įstatymo projekte nurodo, kad priklausomybė nuo mobiliųjų telefonų yra palyginama su priklausomybe nuo azartinių lošimų ir „sutrikdo dopamino išsiskyrimą“, turint omenyje medžiagą, veikiančią kaip „laimės hormonas“ ir itin svarbią nervinių signalų perdavimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi