Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 16:05

Iranas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame – sulaikyto tanklaivio jūreiviai

atnaujinta 17.29
LRT.lt 2019.07.22 16:05

Iranas paskelbė pirmą vaizdo įrašą, kuriame matomi penktadienį užimto tanklaivio jūreiviai, praneša „SkyNews“.

Irano užimto „Stena Impero“ tanklaivio, plaukiojusio su Britanijos vėliava, įgulą 23 jūreiviai iš Latvijos, Indijos, Rusijos ir Filipinų.

Paviešintame vaizdo įraše įgulos nariai matomi dirbantys virtuvėje bei sėdintys prie stalo, vaikštantys po denį. Teigiama, kad jūreiviai „laikosi gerai“.

Iranas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomi konfiskuoto tanklaivio „Stena Impero“ įgulos nariai

Anksčiau Teheranas paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas laivo sulaikymas ir užėmimas. Dabar tanklaivis prišvartuotas Bandar Abbas uoste Irane.

Teisėta priemonė

Su Didžiosios Britanijos vėliava plaukiojančio naftos tanklaivio sulaikymas Hormūzo sąsiauryje buvo „teisėta priemonė“, pirmadienį pareiškė Irano vyriausybės atstovas.

„Britų tanklaivio sulaikymas buvo teisėta Irano priemonė. Iranas laivą sustabdė [siekdamas užtikrinti] regiono saugumą“, – spaudos konferencijoje Teherane sakė Ali Rabiei.

Irano Islamo revoliucinės gvardijos kariai tanklaivį „Stena Impero“ penktadienį perėmė Hormūzo sąsiauryje. Iranas teigia, kad tanklaivis atsitrenkęs į žvejybinį laivą neatsiliepė į nelaimės signalus ir išjungė savo atsakiklį.

„Visų šalių, kurios ragina Iraną paleisti tanklaivį, prašome tą patį pasakyti Britanijai“, – sakė A. Rabiei, užsimindamas apie iraniečių tanklaivį, kurį britai liepos 4 dieną sulaikė Viduržemio jūroje.

„Šių dviejų sulaikymų lyginimas yra neteisingas [situacijos] aiškinimas, – sakė Irano vyriausybės atstovas. – Kai jūs nelegaliai sulaikote laivą Gibraltare, mes irgi neprivalome daugiau toleruoti.“

Atstovas pridūrė, kad britų tanklaivį Iranas sulaikė ne dėl keršto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi