Pasaulyje

2019.07.22 15:09

Zelenskio partija skelbia parlamento rinkimuose iškovojusi absoliučią daugumą

ELTA2019.07.22 15:09

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Tautos tarnas“ skelbia parlamento rinkimuose iškovojusi absoliučią daugumą. Tai paaiškėjo suskaičiavus balsus vienmandatėse apygardose, pirmadienį pranešė partija.

Tai reiškia, kad V. Zelenskio partijai nereikės sudaryti koalicijos. Ji, turėdama daugiau kaip 240 mandatų iš 424, galės valdyti viena. Tai yra pirmas kartas nuo Ukrainos nepriklausomybės, kai partija gauna absoliučią balsų daugumą.

Suskaičiavus 50 proc. balsavimo biuletenių, „Tautos tarnas“ buvo surinkęs 42,45 proc. balsų. Tai yra dviem procentiniais punktais mažiau nei 44 proc., kuriuos prognozavo balsavusių rinkėjų apklausos.

Dar niekada jokia partija Ukrainoje nėra taip gerai pasirodžiusi rinkimuose. Anot stebėtojų, rinkėjai nubaudė ištisą parlamentarų kartą, praėjusius 20 metų vykdžiusių politiką.

V. Zelenskis pirmalaikiais rinkimais pasiekė savo tikslą – su nauja partija turėti savo valdžios bazę. Iki šiol partija „Tautos tarnas“ Aukščiausioje Radoje nebuvo atstovaujama, o tai neleido V. Zelenskiui vykdyti reformų.

Populiariausi

Maryja Kalesnikava

Pasaulyje

2020.09.24 20:07

Minske dingo Kalesnikavos advokatė: skubėjo į teismo posėdį, bet jame nepasirodė Minsko milicija: ji sulaikyta dėl administracinio pažeidimo; atnaujinta 21.29