Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 14:11

Žiniasklaida: Rusijos šnipai galėjo paklaidinti britų tanklaivį, kad jį sulaikytų Iranas

LRT.lt 2019.07.22 14:11

Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūra MI6 tiria, ar Rusijos spec. tarnybos specialiai nesuteikė klaidinančių GPS koordinačių britų tanklaiviui, kurį sulaikė Iranas.

Naujausi duomenys rodo, kad Britanijos tanklaivis galėjo įplaukti į Irano teritorinius vandenis dėl gautų klaidinančių GPS duomenų, kuriuos suteikė Rusijos šnipai, praneša „Express.co.uk“.

Leidinio šaltiniai Britanijos žvalgybos agentūrose patvirtino, kad šiuo metu tiriama, ar Rusijos ir Irano šnipai specialiai suklaidino „Stena Impero“ tanklaivio įgūlą, kad ši įplauktų į Irano teritorinius vandenis ir laivas būtų sulaikytas.

„Rusija turi galimybes ir technologijas klastoti GPS duomenis bei galėjo padėti Iranui šioje rizikingoje avantiūroje. Tai Britanijos laivybą padarytų itin pažeidžiamą ir neabejotinai sukels Karališkojo laivyno susirūpinimą regione. Irano kariuomenė ir Rusijos žvalgyba dirbo itin glaudžiai Sirijoje“, – „Express.co.uk“ sakė vienas Vakarų žvalgybininkas.

Pasak leidinio „Express.co.uk“, toks žingnis galėjo būti žengtas tik su tiesioginiu Rusijos prezidento Vladimiro Putino pritarimu.

Balandį paskelbtoje ataskaitoje analitikai užfiksavo 10 tūkst. incidentų, kai dėl Rusijos kaltės laivai buvo klaidingai nustatę savo buvimo vietą.

Iranas Britanijos tanklaivį sulaikė penktadienį, o šeštadienį kariuomenė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas užėmimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi