Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.22 11:01

Iranas paskelbė mirties nuosprendžius kaltinamiesiems už šnipinėjimą CŽA

atnaujinta 12.29
ELTA 2019.07.22 11:01

Irano vyriausybės atstovai pirmadienį paskelbė, kad saugumo pajėgos sulaikė 17 įtariamųjų, kurie esą šnipinėjo ir teikė informaciją JAV Centrinės žvalgybos agentūrai (CŽA). Kai kuriems iš įtariamųjų skirta mirties bausmė.

Saugumo pajėgos „liepos 18 dieną sėkmingai išardė (CŽA) šnipų tinklą, – sakė vienas Irano žvalgybos ministerijos atstovas. – Kai kuriems iš jų skirta mirties bausmė, kitiems – įkalinimas ilgam laikui.“

Iranas praėjusį antradienį paskelbė išardęs naują šnipų tinklą, susijusį su CŽA, ir suėmęs tam tikrą skaičių šnipų. „Surinkę įrodymų Amerikos žvalgybos tarnybose, neseniai aptikome naujų užverbuotųjų, kuriuos pasamdė amerikiečiai, ir išardėme naują tinklą“, – valstybinė naujienų agentūra IRNA citavo vieną Žvalgybos ministerijos pareigūną.

Įtampa tarp JAV ir Irano paaštrėjo po išpuolio prieš tanklaivius Omano įlankoje. Amerikiečiai apkaltino Iraną įvykdžius ataką, bet Iranas visų kaltinimų griežtai išsigynė.

Įtariamieji buvo „įdarbinti jautrių ir svarbių centrų, taip pat su jais susijusių privataus sektoriaus bendrovių, kur jie dirbo kontraktininkais ir konsultantais“, pareiškė kontržvalgybos vadovas.

Pasak jo, iš viso buvo nustatytos 17 žmonių tapatybės – visi jie yra iraniečiai, veikę nepriklausomai vienas nuo kito.

Dalis įtariamųjų buvo užverbuoti pakliuvę į „vizų spąstus“, esą paspęstus amerikiečių žvalgybos į JAV siekiantiems keliauti iraniečiams.

„Kai kurie (nuteistieji) buvo užverbuoti pateikę prašymą išduoti vizą. Iš kitų CŽA buvo atėmusi vizas ir spaudė juos, žadėdama pratęsti dokumentų galiojimą“, – sakė iraniečių kontržvalgybos vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi