Pasaulyje

2019.07.21 15:15

Vatikane ieškant dviejų kunigaikštyčių ir dingusios paauglės atvertos laidojimo kameros

BNS2019.07.21 15:15

Vatikane sekmadienį buvo atvertos dvi atrastos palaidojimo kameros, bandant įminti dviejų XIX amžiaus kunigaikštyčių ir prieš 36 metus dingusios paauglės mįslę.

Kameros su kaulais buvo rastos praėjusią savaitę, po Vokiečių koledžo grindimis, anksčiau šį mėnesį netikėtai paaiškėjus, kad šių kunigaikštyčių palaikų jų kapuose Vokiečių kapinėse nėra.

Kunigaikštytės Sophie von Hohenlohe ir kunigaikštytės Charlottos Federicos Meklenburgietės, kurios mirė atitinkamai 1836 ir 1840 metais, kapai buvo atverti gavus anoniminį pranešimą, kad juose gali būti 1983-iaisiais dingusios italų paauglės Emanuelos Orlandi palaikai.

Vatikano darbuotojo dukrą E. Orlandi paskutinį kartą matė išeinančią iš muzikos pamokos, kai jai buvo 15 metų. Dešimtmečius sklandė įvairios teorijos dėl to, kas ją pasiėmė ir kur gali būti jos palaikai.

Šeimai tiesiog buvo atsiųsta vieno kapo su angelo skulptūra Vokiečių kapinėse nuotrauka ir trumpa žinutė: „Žiūrėkite, kur rodo angelas.“

Taip pat buvo atkastas antras panašus, šalia esantis kapas, kad būtų atmesta nesusipratimo tikimybė.

Tačiau netikėtai pasirodė, kad šie kapai Vokiečių kapinėse yra apskritai tušti.

Vatikanas sakė, kad kaulai tikriausiai buvo perkelti per kapinėse ir koledže vykdytus darbus 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose.

„Tūkstančiai kaulų“

Šeštadienį buvo iškasti po Vokiečių koledžu rasti kaulai, kuriuos iškart apžiūrėjo Vatikano paskirtas teismo medicinos ekspertas, profesorius Giovanni Arcudi, dalyvaujant Orlandi šeimos paskirtam ekspertui, sakoma Vatikano pranešime.

Morfologinė kaulų analizė bus „pratęsta šeštadienį, liepos 27 dieną“, nurodoma pranešime.

Iš kiekvieno kaulų rinkinio bus paimta mėginių DNR testams.

„Nesitikėjome, kad kaulų čia bus tiek daug, – sakė šeimos paskirtas genetikas Giorgio Portera. – Rasta tūkstančiai kaulų, tad manome, kad jie priklauso dešimtims žmonių.“

Dingusios paauglės sesuo Federica Orlandi sakė mananti, kad tarp atrastų kaulų gali būti Emanuelos palaikų.

„Tačiau nenorime per daug apie tai galvoti, kol neturime rezultatų“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt