Pasaulyje

2019.07.21 11:40

Pakistane per mirtininkės išpuolį ligoninėje žuvo 9 žmonės

Miglė Giri, BNS2019.07.21 11:40

Sekmadienį prie vienos ligoninės Pakistane, į kurią buvo gabenami ankstesnio šaudymo į policininkus sužeistieji, susisprogdinus mirtininkei žuvo devyni žmonės.

Atsakomybę dėl šio kompleksinio išpuolio, per kurį dar 30 žmonių buvo sužeisti, prisiėmė Pakistano Talibanas.

Dera Ismail Chano miesto policijos aukšto rango pareigūnas Salimas Riazas Khanas sakė, kad viename gyvenamajame rajone ginkluoti vyrai, važiavę motociklais, ėmė šaudyti į policininkus, kurių du žuvo. Vėliau mirtininkei susisprogdinus prie ligoninės žuvo dar keturi pareigūnai ir trys civiliai, lankę savo artimuosius.

S. R. Khano teigimu, tarp sužeistųjų yra aštuoni policijos pareigūnai. Dauguma sužeistųjų yra kritinės būklės, sakė jis.

Vietos teismo ekspertas Inayatas Ullah (Inajatas Ula) sakė, kad mirtininkė detonavo 7 kg sprogmenų, į kuriuos buvo pridėta vinių ir guolių rutuliukų.

Per sprogimą buvo apgadintas ligoninės priimamasis, todėl jį teko uždaryti, nurodė ligoninės atstovas. Jo teigimu, sužeistieji buvo nugabenti į karinę ligoninę.

Pakistano Talibanas prisiėmė atsakomybę dėl šio išpuolio, tačiau nenurodė, kad susisprogdino moteris. Per pastaruosius beveik du dešimtmečius Talibanas surengė daugybę išpuolių ir beveik visus juos įvykdė vyrai.

Pakistano kariuomenė pastaraisiais metais įvykdė kelias didelio masto operacijas prieš Talibaną ir kitas sukarintas grupuotes vietovėse, besiribojančiose su Afganistanu. Smurto mastas sumažėjo, tačiau kovotojai vis tiek surengia pavienius išpuolius, kurių dauguma yra nukreipti prieš saugumo pajėgas ar religines mažumas.