Pasaulyje

2019.07.20 23:14

Vokietija mini nesėkmingo pasikėsinimo į Hitlerį metines – Merkel kvietė būti atvirais pasauliui

Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.20 23:14

Vokietija mini 75-ąsias nesėkmingo pasikėsinimo į Adolfą Hitlerį metines, kai pulkininkas Klausas fon Staufenbergas kartu su kitais pogrindžio rezistencijos dalyviais bandė nužudyti fiurerį jo bunkeryje ir taip nuversti nacių režimą.

K. fon Staufenbergas ir jo bendražygiai 1944-aisiais mėgino nužudyti Hitlerį pasitelkę lagamine paslėptą bombą. Hitleris mirties per plauką išvengė, o sąmokslininkai – išaiškinti. Maždaug du šimtai žmonių režimo sulaikyti ir pasiųsti myriop.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel padėkojo K. fon Staufenbergui ir kitiems sąmokslo dalyviams bei pasinaudojo proga įspėti apie vėl sustiprėjusios kraštutinės dešinės keliamą pavojų demokratijai, o kartu netiesiogiai sukritikuoti Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo politiką.

„Pagerbkime rezistencijos kovotojus, rodydami pilietinę drąsą ir gindami universaliąsias vertybes, užuot užsimerkę ir tylėję. Dirbkime dėl bendro labo, o ne žiūrėkime tik naudos sau. Turime ryžtingai kovoti už Europos Sąjungos ateitį prieš populistus ir nacionalistus. Turime tai daryti smarkiau nei bet kada. Ir ne tik Europoje. Turime galvoti ir veikti drauge, o ne vienašališkai. Pasauliniu mastu, o ne nacionaliniu. Būti atvirais pasauliui, o ne nuo jo užsidaryti“, – sakė A. Merkel.

Panorama. Vokietija mini 75-ąsias nesėkmingo pasikėsinimo į Adolfą Hitlerį metines (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.