Pasaulyje

2019.07.20 11:40

Venecijoje kavos ant Rialto tilto išsivirę vokiečių turistai gavo 950 eurų baudą

Dviem vokiečių turistams, Venecijoje sumaniusiems išsivirti kavos ant garsiojo Rialto tilto laiptų, penktadienį buvo skirta didelė bauda ir pareikalauta išvykti iš miesto, pranešė savivaldybė.

Du žygeiviai iš Berlyno – 32 ir 35 metų – patogiai įsitaisė prie visame pasaulyje garsaus dengto tilto ir išsitraukė nešiojamą viryklę bei kavinuką. Tuo metu juos pastebėjęs vienas praeivis iškvietė policiją, sakoma miesto tarnybų pranešime.

Remdamiesi naujai priimtu įstatymu policijos pareigūnai skyrė atvykėliams 950 eurų baudą už netinkamą elgesį ir paprašė išvykti iš Venecijos.

„Venecija turi būti gerbiama, o nemandagūs žmonės, atvykstantys čia ir manantys, kad gali elgtis kaip tinkami, privalo suprasti, kad padedant vietos policijai jie gali būti sustabdyti ir išsiųsti“, – pabrėžė miesto meras Luigi Brugnaro (Luidžis Brunjaras).

„Nuo šiol taip pat pranešime žmonių, kurių buvo paprašyta išvykti, vardus jų šalių ambasadoms ir konsulatams“, – pridūrė jis.

Gegužę priimtu įstatymu buvo apibrėžtos padorumo, švaros ir saugumo taisyklės lagūnoje esančiame mieste, turinčiame tik 55 tūkst. gyventojų, bet kasmet aplankomame apie 30 mln. turistų. Dėl šio antplūdžio venecijiečiai skundžiasi masinio turizmo neigiamu poveikiu.

Naujosios taisyklės kai kuriose vietose draudžia rengti iškylas, maudytis fontanuose ir nevilkėti marškinių viešose vietos. Už kai kuriuos pažeidimus yra numatytos itin didelės baudos.