Pasaulyje

2019.07.20 09:42

Sulaikytas Britanijoje registruotas tanklaivis nuleido inkarą prie Irano krantų

Įgula yra likusi laive
BNS, Raimondas Čiuplys2019.07.20 09:42

Su Didžiosios Britanijos vėliava plaukiojantis tanklaivis „Stena Impero“, sulaikytas Irano po „susidūrimo su žvejybos laivu“, šiuo metu stovi nuleidęs inkarą prie Bandare Abaso uosto, o jo įgula yra likusi laive, šeštadienį pranešė iraniečių pareigūnai.

Vienai Švedijos bendrovei priklausantis „Stena Impero“ anksčiau „susidūrė su žvejybos laivu“, sakė Hormozgano provincijos uostų ir jūrų laivybos organizacijos generalinis direktorius Allahas-Moradas Afifipooras (Alahas-Moradas Afifpūras).

„Šis tanklaivis turi 23 įgulos narius, ir jie visi yra tame laive“ prie Bandare Abaso, naujienų agentūrai „Fars“ sakė pareigūnas.

„Stena Impero“ 18 įgulos narių, įskaitant kapitoną, yra Indijos piliečiai, o kiti – Filipinų, Latvijos ir Rusijos piliečiai.

Po susidūrimo žvejybos laivo įgula bandė „susisiekti su britų laivu, bet nesulaukė jokio atsako“, nurodė A.-M. Afifipooras .

„Kai britų laivas neatsakė žvejybos laivui, jie informavo Hormozgano uostų ir laivybos biurą, laikydamiesi teisinių procedūrų“, – pridūrė jis“

Irano revoliucinė gvardija penktadienį pranešė sulaikiusi „Stena Impero“ Hormūzo sąsiauryje „tarptautinių jūrų laivybos taisyklių pažeidimą“.

Jungtinė Karalystė nurodė, kad Iranas Persijos įlankoje sulaikė du tanklaivius. Vis dėlto vieną iš tų laivų – su Liberijos vėliava plaukiojantį „Mesdar“ – valdanti britų bendrovė pranešė, kad į tanklaivį buvo trumpam įlipę ginkluoti pareigūnai, bet laivui buvo leista laisvai plaukti, o visi jo įgulos nariai yra „saugūs ir sveiki“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt