Pasaulyje

2019.07.19 18:11

Atsistatydino Kosovo premjeras, pašauktas į karo nusikaltimų teismą

BNS2019.07.19 18:11

Kosovo premjeras Ramushas Haradinajas penktadienį paskelbė atsistatydinantis po to, kai buvo pašauktas į karo nusikaltimų teismą kaip įtariamasis.

„Gavau šaukimą į specialųjį teismą kaip įtariamasis, ir man buvo pasiūlyta ten eiti kaip premjerui arba eiliniam Kosovo piliečiui. Pasirinkau pastarąjį (variantą)“, – žurnalistams sakė R. Haradinajas.

R. Haradinajus buvo iškviestas į apklausą Hagoje įsikūrusiame Kosovo specialiajame teisme, tiriančiame nusikaltimus prieš etninius serbus per 1998–1999 metų Kosovo karą ir po jo.

Jis sakė informavęs Vyriausybę apie savo sprendimą trauktis bei paragino prezidentą sušaukti pirmalaikius parlamento rinkimus.

R. Haradinajus anksčiau buvo albanų partizanų, 1998–1999 metais kovojusių už etninių albanų dominuojamo Kosovo nepriklausomybę nuo Serbijos, vadas.

Kosovo specialusis teismas buvo įsteigtas nagrinėti karo nusikaltimus, kuriais įtariami regiono nepriklausomybę palaikiusios ir paskutiniais praėjusio šimtmečio metais su Serbijos pajėgomis kovojusios Kosovo išvadavimo armijos (KLA) nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.