Pasaulyje

2019.07.19 18:04

Merkel: Rusijos parama Europos populistams „kelia susirūpinimą“

BNS 2019.07.19 18:04

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos paramos Europos populistų partijoms, įsisiūbavus kontroversijai dėl įtariamų Maskvos ryšių su Italijos kraštutinių dešiniųjų partija „Lyga“ (Lega).

Italų prokurorai apklausė vieną vicepremjero Matteo Salvini sąjungininką dėl teiginių, kad jis bandė tarpininkauti dėl slapto Rusijos finansavimo šiai partijai, pirmadienį pranešė Italijos laikraščiai.

„Žinoma, girdėjau apie tai, bet manau, kad šių klausimų išaiškinimas yra Italijos reikalas“, – spaudos konferencijoje Berlyne sakė A. Merkel.

„Kalbant apie bendrus Rusijos metodus, natūralu, kad tai kelia klausimų, – kalbėjo Vokietijos lyderė. – Ne sykį matėme, kad Rusija vienaip ar kitaip labai tvirtai remia dešiniojo sparno partijas, populistų partijas, ir tai kelia susirūpinimą.“

A. Merkel, kurios santykiai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu neretai būdavo sudėtingi, sakė: „Visuomet būdavau ir visuomet būsiu įsipareigojusi dirbti dėl gerų santykių su Rusija.“

„Tačiau bet kas, sakantis, kad norime gerų santykių, vis tiek privalo pažvelgti tikrovei į akis. O tikrovė dažnai skiriasi nuo to, ko norėčiau“, – pridūrė kanclerė.

M. Salvini, kuris taip pat yra Italijos vidaus reikalų ministras, niekada neslėpė savo susižavėjimo V. Putinu, kuris šį mėnesį lankėsi Italijoje. Tačiau M. Salvini neigė ėmęs pinigų iš Maskvos.