Pasaulyje

2019.07.19 14:39

Zelenskio padėjėjas: esame pasirengę visiems kompromisams su Rusija, išskyrus vieną

BNS 2019.07.19 14:39

Ukrainos prezidento biuras ketina pradėti derybų procesą su Rusija, kad baigtųsi karas, penktadienį pareiškė Volodymyro Zelenskio pirmasis padėjėjas Serhijus Šefiras.

„Aš laikau Rusiją agresore ir šalimi, su kuria mums teks tartis dėl taikos, nes geografiniu požiūriu niekur viena nuo kitos nedingsime. Norite gyventi karo padėtyje dar 100 metų?“ – per interviu Ukrainos portalui lb.ua sakė S. Šefiras.

Be to, V. Zelenskio padėjėjas sakė manantis, kad „kalbinis klausimas“ skaldo šalį.

„Manau, kad prasidėjo spekuliacija kalba. Šis klausimas skaldo šalį. Dabar darželiuose, mokyklose vaikai kalba ukrainietiškai. Ateityje tai genetiškai įsitvirtins. Nereikia skaldyti tautos. Pas mus taip istoriškai susiklostė, kad pusė gyventojų kalbėjo rusiškai, pusė – ukrainietiškai“, – lb.ua sakė S. Šefiras.

Jis taip pat sakė, kad, jo nuomone, neįmanoma susigrąžinti Donbaso verčiant ten gyvenančius žmones kalbėti ukrainietiškai.

„Nepavyks susigrąžinti žmonių nesileidžiant į minimalius kompromisus su jų mentalitetu. Be to, ukrainiečių kalba – vienintelė valstybinė“, – teigė V. Zelenskio padėjėjas.

Paklaustas, kokiems kompromisams yra pasirengęs Ukrainos prezidento biuras, S. Šefiras pareiškė: „Visiems kompromisams, išskyrus teritorinio vientisumo.“