Pasaulyje

2019.07.19 11:06

Iranas kartoja nepraradęs drono: ironizuoja, kad amerikiečiai numušė saviškį

ELTA, LRT.lt2019.07.19 11:06

Jungtinės Valstijos, pasak Irano užsienio reikalų viceministro Abbaso Araqchio, virš Hormūzo sąsiaurio galėjo sunaikinti savo pačių droną. Iranas neprarado jokios bepilotės skraidyklės, pareiškė jis penktadienį tviteryje. JAV prezidentas Donaldas Trumpas tuo tarpu pranešė, kad JAV amerikiečių karo laivas „USS Boxer“ ketvirtadienį sunaikino Irano droną.

„Mes nepraradome nė vieno drono – nei Hormūzo sąsiauryje, nei kur kitur. Nerimauju, kad „USS Boxer“ per klaidą numušė savo pačių bepilotę skraidyklę!“, – rašė viceministras. Todėl jis būgštaująs, kad „USS Boxer“ numušė savo droną. Jau ketvirtadienį Irano užsienio reikalų ministras Mohammdas Javadas Zarifas sakė „neturintis informacijos apie šiandien prarastą droną“.

D. Trumpas ketvirtadienį Vašingtone pareiškė, kad bepilotis priartėjo labai arti laivo ir kėlė grėsmę laivo ir jo įgulos saugumui. Keli raginimai atitraukti droną esą buvo ignoruojami. Bepilotis tada iš karto buvo sunaikintas.

„Tai yra naujausia iš daugelio provokuojančių ir priešiškų Irano akcijų prieš laivus, plaukiojančius tarptautiniuose vandenyse“, – kalbėjo D. Trumpas. JAV, anot jo, pasilieka teisę ginti savo interesus, objektus ir darbuotojus. Prezidentas paragino visas šalis pasmerkti Irano veiksmus.

Pentagono duomenimis, incidentas įvyko ketvirtadienį 10.00 val. vietos laiku. JAV laivas „USS Boxer“ buvo tarptautiniuose vandenyse, kai prie jo priartėjo dronas. Šiuo metu jis yra Persijos įlankoje. JAV gynybos departamentas kol kas nekomentavo, kaip bepilotis buvo sunaikintas. JAV nepateikė duomenų ir apie tai, ar tai buvo ginkluotas bepilotis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.