Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.23 10:31

Šiaurės Korėja piktinasi nauja JT rezoliucija dėl sankcijų

ELTA 2013.01.23 10:31

Šiaurės Korėja piktai reagavo į naują Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją ir žadėjo stiprinti karinę galią bei plėsti branduolinę programą, skelbia BBC. 

Šiaurės Korėja piktai reagavo į naują Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją ir žadėjo stiprinti karinę galią bei plėsti branduolinę programą, skelbia BBC.

JT Saugumo Taryba antradienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kuria išplečiamos jau galiojančios sankcijos. Tai yra reakcija į gruodžio 12-ąją įvykdytą Šiaurės Korėjos raketos bandymą. Šiaurės Korėja teigia, kad raketa iškėlė į kosmosą palydovą, bet Vakarai šį skrydį laiko užmaskuotu nuotolinės raketos bandymu, kurie yra draudžiami JT rezoliucijų.

Rezoliucijai pritarė ir Kinija – svarbiausia Šiaurės Korėjos sąjungininkė. Tai laikoma rimtu smūgiu Pchenjanui. Nauja rezoliucija yra kompromisas tarp Vakarų, kurie norėjo naujų sankcijų, ir Kinijos, kuri labiau norėjo tik pareikšti nepasitenkinimą raketos bandymu. Pagal naują rezoliuciją, jei Šiaurės Korėja atliks branduolinį bandymą, bus imamasi „rimtų veiksmų“ – Šiaurės Korėjos kosmoso agentūra, bankas ir grupė prekybos įmonių bei asmenų bus įtraukti į jau egzistuojančius sankcijų sąrašus.

Šiaurės Korėja į rezoliuciją reagavo greitai ir trečiadienį valstybinė naujienų agentūra KCNA paskelbė užsienio reikalų ministro pranešimą, kuriame jis pasmerkė labai neteisingą rezoliuciją bei teigė, kad ji pažeidžia šalies suverenias teises.

„Mes imsimės realių veiksmų, kuriais sieksime praplėsti ir sustiprinti savo gynybines karines pajėgas, įskaitant branduolinį ginklą“, – teigiama pranešime, kuriame taip pat užsimenama, kad Šiaurės Korėja nesutiks derėtis dėl branduolinės programos nutraukimo.

Šiaurės Korėja 2006 ir 2009 metais atliko branduolinius testus ir baiminamasi, kad dabar Pchenjanas ruošiasi dar vienam tokiam bandymui. JAV ir Šiaurės Korėjos kaimynės nerimauja, kad galutinis Pchenjano tikslas yra pagaminti branduolinį užtaisą ilgo nuotolio raketai, kuri galėtų pasiekti JAV vakarinę pakrantę. Manoma, kad kol kas Šiaurės Korėja nėra įvaldžiusi tokios technologijos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi