Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.19 09:44

Pentagonas paragintas tirti, ar JAV kariuomenė eksperimentavo su erkėmis kaip biologiniu ginklu

ELTA 2019.07.19 09:44

JAV Atstovų Rūmai paragino Pentagoną ištirti, ar kariuomenė 1950-1975 metais nevykdė eksperimentų su erkėmis kaip biologiniu ginklu.

Gynybos departamento vidaus priežiūros institucija turi išsiaiškinti ar, vykdant biologinio ginklo programas, erkės nebuvo sąmoningai apkrečiamos boreliozės (Laimo ligos) sukėlėjais, sakoma Respublikonų pateiktame raginime.

Be to, turi būti ištirta, ar tokios erkės ar kiti vabzdžiai nepateko į aplinką – „netyčia ar sąmoningai“.
Pentagonas ketvirtadienį kaltinimų detaliai nekomentavo. Kariuomenė, „vykdydama visus eksperimentus, elgiasi labai atsargiai“, kad būtų apsaugotas personalas ir civiliai gyventojai, sakė atstovė Heather Babb.

Tyrimu norima išsiaiškinti, ar ir kariškiams tenka atsakomybė dėl staigaus Laimo ligos atvejų padaugėjimo JAV pastaraisiais dešimtmečiais. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, dabar kasmet šia bakterine liga užsikrečia 300 000 žmonių.

Laiku nustačius Laimo ligą, ji išgydoma kelių savaičių antibiotikų kursu. Tačiau pacientai ir vėliau gali jausti tokius simptomus, kaip koncentracijos sunkumai, skausmai ir nuovargis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi