Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Kirgizijoje siūloma šimtą kartų padidinti baudas už neteisėtus mitingus

ELTA 2015.02.12 21:37

Kirgizijos premjeras Omurbekas Babanovas pasiūlė padidinti baudas už neteisėtų mitingų organizavimą iki 1 milijono somų (21 tūkstančio dolerių).   

Kirgizijos premjeras Omurbekas Babanovas pasiūlė padidinti baudas už neteisėtų mitingų organizavimą iki 1 milijono somų (21 tūkstančio dolerių). 

Savo iniciatyvą ministras pirmininkas išdėstė trečiadienį per vyriausybės posėdį, praneša „Tengrinews“. 

Leidinio duomenimis, šiuo metu didžiausia bauda už nesankcionuoto mitingo organizavimą šalyje sudaro apie 9 tūkstančius somų (200 dolerių). 

„Tai jau tapo norma. Mitinguotojai rengia protesto akcijas kur nori ir daro ką nori“, – pabrėžė premjeras. 

Kaip pavyzdį jis pateikė akciją, kurią gegužės 30 d. suorganizavo kaimų, esančių šalia Kumtoro aukso kasyklos, gyventojai. Apie 500 žmonių užtvėrė kelią, vedantį prie telkinio. Mitinguotojai, be kita ko, reikalavo atlikti kompanijos veiklos reviziją ir ekologinę ekspertizę. Kelias buvo atlaisvintas tik birželio 2 d. 

„Mes šitaip prarasime visus investuotojus“, – pabrėžė Kirgizijos vyriausybės vadovas. 

Agentūros „KirTag“ duomenimis, O. Babanovo žodžiai dėl 21 tūkstančio dolerių dydžio baudų buvo skirti tik tiems, kurie per protesto akcijas užtveria kelius. 

Priminsime, kad balandžio pradžioje Kirgizijos premjeras siūlė įvesti šalyje trejus metus galiosiantį mitingų rengimo moratoriumą. Anot jo, šis apribojimas reikalingas „respublikos ekonomikai vystyti“. Bet tada O. Babanovo iniciatyva nesulaukė pritarimo. 

Kirgizijoje nuo 2005 metų įvyko du perversmai, kuriuos lydėjo plėšikavimas ir masinės riaušės.