Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.18 18:59

Afganistane per talibų ataką prieš policijos būstinę žuvo mažiausiai 11 žmonių

atnaujinta 20.12
BNS 2019.07.18 18:59

Pietiniame Afganistano Kandaharo mieste talibams ketvirtadienį užpuolus policijos būstinę žuvo mažiausiai 11 žmonių, o dar kelios dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai ir Talibanas.

Išpuolis įvyko tebesitęsiant Vašingtono ir Talibano taikos deryboms, per kurias, abiejų pusių teigimu, pavyko pasiekti pažangos. Tačiau šios derybos smurto galutinai nutraukti kol kas nepadėjo.

Talibano atstovas Qari Yousufas Ahmadi sakė, kad ketvirtadienio popietę antrame pagal dydį Afganistano mieste prasidėjo susprogdinus užminuotą automobilį, o vėliau ginkluoti užpuolikai įsiveržė į policijos būstinę.

Kandaharo gubernatoriaus atstovas Baheeras Ahmadi pranešime nurodė, kad per išpuolį žuvo 12 žmonių: devyni civiliai ir du policijos pareigūnai. Dar 80 žmonių buvo sužeisti, pridūrė jis. Tarp sužeistųjų yra moterų ir vaikų.

Kiek anksčiau jis pranešė apie 12 žuvusiųjų.

Kaip nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi, išpuolį surengė aštuoni užpuolikai. Du iš jų susisprogdino, o dar šeši „buvo įsprausti į kampą pastate“.

Kandaharo gubernatorius Hayatullah Hayatas savo ruožtu sakė, kad afganų saugumo pajėgos pradėjo „valymo operaciją“, kad nustatytų, ar dar liko užpuolikų.

„Kautynės jau baigėsi. Sudegė keli automobiliai. Dabar Afganistano kariuomenė ir JAV sraigtasparniai žvalgo vietovę“, – sakė policijos vadas Tadinas Khanas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi