Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.18 17:34

Britų parlamentas priėmė pataisą, kad išvengtų „Brexito“ be susitarimo

ELTA 2019.07.18 17:34

Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai ketvirtadienį priėmė Šiaurės Airijos savivaldos įstatymo pataisą, kad naujasis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas negalėtų realizuoti „Brexito“ be Londono ir Briuselio susitarimo.

Už leiboristo Hilary Benno ir konservatoriaus Alistairo Burto pasiūlytą pataisą balsavo 315 parlamentarų, prieš – 274. Pataisa turi neleisti būsimajam premjerui sustabdyti parlamento darbą, kad deputatai negalėtų užblokuoti „Brexito“ be sandorio.

Kovos dėl ministro pirmininko posto favoritas Borisas Johnsonas neatmeta, kad toks įvykių variantas yra įmanomas. „Sky News“ žiniomis, B. Johnsonas ir jo komanda planuoja, kad karalienė Elžbieta II pasakys savo sosto kalbą lapkričio pradžioje, pradėdama naują parlamento sesiją jau po to, kai šalis paliks ES.

Įstatymo techninė pataisa numato, jog net ir sustabdžius parlamento darbą jis turi būti vėl sušauktas bent jau likus penkioms dienoms iki klausimų, susijusių su Šiaurės Airijos parlamento veikla, svarstymo. Tai gali padėti „Brexito“ be sandorio priešininkams perimti Bendruomenių Rūmų darbotvarkės kontrolę ir prastumti parlamente naujus įstatymus, kurie neleistų šaliai palikti ES be susitarimo su Briuseliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi