Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.18 17:27

Trumpas Nobelio taikos premijos laureatei: neįtikėtina, už ką?

ELTA, LRT.lt 2019.07.18 17:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, regis, ne itin nutuokia apie Nobelio taikos premijos laureatės Nadios Murad, kurią ketvirtadienį priėmė Baltuosiuose rūmuose, istoriją. Kai jazidė per susitikimą pasakojo prezidentui, kaip buvo nužudyta jos motina ir šeši broliai ir kad dar 3 000 jos tautiečių laikomi dingusiais, D. Trumpas nustebęs paklausė: „Ir jūs gavote Nobelio premiją? Neįtikėtina. Už ką ji jums buvo įteikta?“

N. Murad pernai kartu su Kongo ginekologu Denisu Mukwege gavo Nobelio taikos premiją už savo veiklą prieš seksualinį smurtą krizių metais. Ji 2014 metų rugpjūtį Irake buvo pagrobta „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų ir paversta sekso verge – kaip ir tūkstančiai kitų šios etninės religinės mažumos moterų.

Po trumpos pauzės N. Murad prezidentui atsakė: „Po visko, kas man nutiko, aš nepasidaviau. Aš kiekvienam paaiškinu, kad IS išprievartavo tūkstančius jazidžių moterų“.

Ji paprašė D. Trumpo „ką nors daryti“. Jis esą galėtų įtikinti Irako Vyriausybę ir kurdų vadovybę Irake pasirūpinti, kad jazidai galėtų saugiai sugrįžti.

D. Trumpas, kuris sau prisiima nuopelnus, kad sunaikino vadinamąjį IS kalifatą, atrodė kiek pasimetęs: „Bet IS neliko, – sakė jis. – Ir dabar tai yra kurdai ar kas?“. Netrukus prezidentas patikino: „Aš gerai žinau regioną“.

N. Murad lankosi Vašingtone pakviesta JAV valstybės departamento, kuris rengia trijų dienų susitikimą religijų laisvės tema.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi