Pasaulyje

2019.07.18 14:19

Estijos Vyriausybė nepritarė dvigubos pilietybės įstatymo projektui

BNS2019.07.18 14:19

Estijos Vyriausybė ketvirtadienį nepritarė didžiausios opozicinės Reformų partijos siūlymui sudaryti sąlygas turėti dvigubą pilietybę tik šalyje gimusiems asmenims.

Vidaus reikalų ministras Martas Helme sakė nepalaikęs birželio 12-ąją liberalios Reformų partijos pateikto teisės akto projekto, nes „naujoji dokumento versija nesiskiria nuo anksčiau pateiktos“, naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė vyriausybės spaudos tarnyba.

Anksčiau panašų projektą Reformų partija teikė praeitų metų gegužės 9-ąją ir spalio 8-ąją. Abu kartus Vyriausybė jį atmetė.

Vyriausybė argumentavo, kad sudaryti galimybę turėti ne vieną pilietybę tik šalyje gimusiems piliečiams arba jų daliai „suteikia nelygias galimybes piliečiams, kam tai neleidžiama“.

Tai pirmiausiai susiję su Estijoje gyvenančiais rusakalbiais, pilietybę įgijusiais natūralizacijos būdu.

Vyriausybė taip pat nepritaria Reformų partijos siūlymui neleisti suteikti Estijos pilietybės asmenims, anksčiau gyvenusiems teritorijose, dabar priklausančiose Rusijos Federacijai.

Šiuo metu Estijos įstatymai nenumato galimybės įgyti daugiau kaip vieną pilietybę, bet kai kurie natūralizuoti piliečiai be estiškosios dar gali turėti kitą, pavyzdžiui, Rusijos pilietybę. Pagal įstatymus, Estijos pilietybė gali būti atimta iš asmenų, savo noru įgyjančių kitos šalies pilietybę ir įstojančių į tos šalies civilinę arba karinę tarnybą.