Pasaulyje

2019.07.18 13:33

Išpuolio prieš turkų diplomatus Irake aukų padaugėjo iki trijų, užpuolikas tebeieškomas

BNS 2019.07.18 13:33

Mirus vienam sužeistajam, išpuolio prieš Turkijos konsulato darbuotojus Irako autonominiame kurdų regione aukų padaugėjo iki trijų, ketvirtadienį pranešė jo šeima.

Trečiadienį Turkijos vicekonsulas ir vienas Irako pilietis buvo nušauti per mažiausiai vieno užpuoliko ataką viename restorane šiaurinio Kurdistano regiono sostinėje Erbilyje, naujienų agentūrai AFP sakė policijos šaltinis.

Per šį incidentą sužeistas 26 metų irakietis Bashdaras Ramadanas mirė praeitą naktį, jo pusbrolis ketvirtadienį informavo AFP.

Kaip praneša turkų valstybinė žiniasklaida, pavienis užpuolikas, įsiveržęs į restoraną Erbilio Ainkavos rajone, vilkėjo civilius drabužius ir turėjo du šaunamuosius ginklus. Rajonas, kuriame įvyko šaudymas, buvo greitai apsuptas saugumo pajėgų, bet užpuolikas iki šiol nesulaikytas.

„Atitinkamos tarnybos pradėjo nuodugnų tyrimą, kad surastų ir nuteistų šio nusikalstamo akto vykdytojus“, – sakoma Kurdistano regiono vyriausybės pranešime.

Administracija perspėjo nemėginti „kenkti saugumui ir stabilumui“ šiame autonominiame regione.

Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė. Vis dėlto Turkijos pajėgos neretai rengia operacijas ir aviacijos reidus prieš Kurdistano darbininkų partijos (PKK) bazes šiaurės Irake.

Turkija, JAV ir Europos Sąjunga laiko PKK teroristine grupuote, jau tris dešimtmečius įsitraukusia į ginkluotą kovą su Turkijos valstybe.

Anksčiau šį mėnesį PKK paskelbė, kad per vieną turkų reidą žuvo jos aukšto rango lyderis Diyaras Gharibas Mohammedas ir du kiti kovotojai, vis dėlto PKK ginkluotojo sparno atstovas neigė, kad jo grupuotė yra susijusi su trečiadienį Erbilyje įvykusiu incidentu.

Turkijos prezidento atstovas Ibrahimas Kalinas savo ruožtu pažadėjo imtis „būtino atsako prieš įvykdžiusius šią klastingą ataką“.

Jungtinių Tautų misija Bagdade paragino visas šalis elgtis „kuo santūriausiai“.

JAV ambasada pareiškė užuojautą turkų atstovybei dėl šios „šlykščios atakos“ ir paragino užtikrinti „Irake užsienio diplomatų ir diplomatinių atstovybių gynybą bei saugumą“.