Pasaulyje

2019.07.18 08:10

Japonijoje įtariamo padegimo animacijos studijoje aukų padaugėjo iki 33

atnaujinta 16.25
LRT.lt, BNS2019.07.18 08:10

Japonijos vakariniame Kioto mieste mažiausiai 33 žmonės laikomi žuvusiais ir dar dešimtys buvo sužeisti per gaisrą, ketvirtadienį apėmusį vieną animacinių filmų studiją, pranešė vienas priešgaisrinės tarnybos pareigūnas.

Per gaisrą buvo sužaloti 36 žmonės, 10 iš jų būklė sunki, naujienų agentūrai AFP nurodė priešgaisrinės tarnybos pareigūnas. Pasak jo, visi dingusiais laikyti žmonės buvo surasti.

Manoma, kad gaisras studijos „Kyoto Animation“ trijų aukštų pastate buvo sukeltas tyčia, naujienų agentūrai AFP nurodė vietos policija, bet jokių detalių apie galimus tokio poelgio motyvus kol kas nebuvo paskelbta.

Priešgaisrinė tarnyba pirmuosius skambučius apie gaisrą studijoje „Kyoto Animation“ priėmė apie 10 val. 35 min. vietos (4 val. 35 min. Lietuvos) laiku. Liepsnos buvo nuslopintos tik per kelias valandas.

„Skambinę žmonės girdėjo garsų sprogimą „Kyoto Animation“ pirmajame aukšte ir matė dūmus“, – sakė Kioto priešgaisrinio departamento atstovas. Pasak jo, į įvykio vietą buvo pasiųstos 35 gaisrų gesinimo mašinos ir kitokios technikos.

Policija nurodė, kad šis incidentas atrodo esąs padegimas. „Vyras šliūkštelėjo skysčio ir jį padegė“, – AFP sakė Kioto prefektūros policijos atstovas.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad dėl gaisro sulaikytas vienas vyras, bet kol kas detalių apie įtariamąjį neskelbiama. Visuomeninis transliuotojas NHK informavo, kad įtariamasis, irgi nukentėjęs per gaisrą, buvo išvežtas į ligoninę.

Pranešime sakoma, kad vyras pastate prilaistė į benziną panašaus skysčio ir ištaręs „Griūkit negyvi“ jį padegė.

„Kyoto Animation“, prodiusavusi kelis populiarius animacinius televizijos serialus, įskaitant „Haruhi Sudzumijos melancholiją“ („The Melancholy of Haruhi Suzumiya“/„Suzumiya Haruhi no Yuutsu“) ir „K-ON!“

„Aiškinamės, kas atsitiko“, – sakė moteris, atsiliepusi telefonu studijos būstinėje Udžio mieste Kioto apylinkėse. „Negaliu jums pasakyti nieko daugiau“, – pridūrė ji.

Siaučiančios liepsnos

Įvykio liudininkai pasakojo, kad gaisro būta didžiulio.

„Išgirdau du garsius trenksmus, jie skambėjo kaip sprogimai, – vienas vyras sakė NHK. – Ugnis smarkiai liepsnojo. Mačiau besiveržiančias raudonas liepsnas.“

Viena šalimais gyvenanti moteris naujienų agentūrai „Kyodo“ sakė mačiusi prie pastato mažiausiai vieną sužeistą žmogų. „Žmogus nusvilusiais plaukais gulėjo ant žemės, buvo kruvinų pėdsakų“, – agentūrai sakė 59 metų liudininkė.

Dėl šios tragedijos užuojautą „Kyoto Animation“ reiškė Japonijoje klestinčios animė pramonės, vieno žinomiausių šio šalies kultūros produktų, atstovai.

„Ne, nežinau, ką šiuo metu ir begalvoti“, – per „Twitter“ parašė animacinių filmų režisierius Yutaka Yamamoto, anksčiau dirbęs „Kyoto Animation“.

Japonija garsėja mažu nusikalstamumu, o smurtiniai nusikaltimai šalyje ypač reti.

Padegimas laikomas sunkiu nusikaltimu. Šalyje, kurioje daug žmonių tebegyvena mediniuose namuose, už tyčinius padegimus sunkinančiomis aplinkybėmis gali būti skirta net ir mirties bausmė.

2008 metais 16 žmonių pražudžiusį gaisrą Osakoje sukėlęs vyras šiuo metu kalėjime laukia egzekucijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt