Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.17 19:22

NATO vadovo pavaduotoju paskyrė rumuną Geoaną

ELTA 2019.07.17 19:22

Trečiadienį NATO vadovo pavaduotoju paskirtas rumunas, buvęs ministras Mirce'a Geoanas. NATO sekretoriaus pavaduotojo pareigas jis perims spalį.

M. Geoanas pakeis dabartinę NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pavaduotoją Rose'ą Gottemoeller. Tai bus pirmasis pareigūnas iš buvusio sovietinio bloko, kuriam pavyko pakilti į tokią aukštą poziciją NATO, skelbė AFP agentūra.

Nors pavaduotojo vaidmuo yra ne toks svarus, kaip NATO generalinio sekretoriaus, šioms pareigoms vykdyti paskirti pareigūną iš šalies, kuri kadaise buvo kitoje geležinės uždangos pusėje, yra didelis aljanso žingsnis, rašė AFP.

„Džiaugiuosi naujuoju sekretoriaus pavaduotoju paskelbdamas Mirce'ą Geoaną. Jis yra tvirtas transatlantinių ryšių advokatas. M. Geoanas su savimi atsineša ilgametę valstybės veikėjo ir diplomato patirtį“, – teigė dabartinis NATO vadovas J. Stoltenbergas.

Rumunija buvo viena iš septynių Rytų Europos šalių, prisijungusių prie NATO 2004 m., kai Aljansas išsiplėtė į Rytų Europą.

61 metų M. Geoanas, kuris 2000–2004 metais buvo Rumunijos užsienio reikalų ministras ir taip pat dalyvavo, bet nedideliu skirtumu pralaimėjo 2009 metų šalies prezidento rinkimus, tviterio paskyroje rašė, kad „jaučiasi tikrai pagerbtas. Jis – pirmasis rumunas, paskirtas į tokį svarbų postą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi