Pasaulyje

2019.07.17 16:01

Irake nušautas turkų diplomatas

atnaujinta 16.25
BNS 2019.07.17 16:01

Irako autonominiame kurdų regione trečiadienį užpuolikai nušovė tris žmones, tarp jų Turkijos vicekonsulą, pranešė šaltinis iš policijos.

„Trys žmonės, įskaitant Turkijos vicekonsulą, buvo nužudyti per ginkluotą ataką viename Arbilio restorane, per kurią taikytasi į konsulą ir konsulato darbuotojus“, – nurodė šaltinis. Pasak jo, užpuolikai pabėgo iš įvykio vietos.

Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra pranešė, kad šiauriniame mieste buvo nužudytas vienas „Turkijos konsulato Arbilyje darbuotojas“.

Liudininkai nurodė, kad netrukus Ainkavos rajone, kur įsikūręs Turkijos konsulatas ir daug restoranų, buvo įkurta patikros punktų.

Turkija savo ruožtu patvirtino, kad per šaudymą žuvo jos konsulato Arbilyje darbuotojas ir pažadėjo, kad ši ataka neliks be atsako. Užsienio reikalų ministerija pareiškime patvirtino, kad per „brutalią ataką“ prie konsulato Arbilyje „buvo nužudytas (jo) darbuotojas“.

Prezidento atstovas Ibrahimas Kalinas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „bus duotas reikiamas atsakas tiems, kas įvykdė šią klastingą ataką“.

Atsakomybės už ataką kol kas neprisiėmė jokia grupuotė.

Turkija vykdo stambią karinę operaciją kalnuotame šiauriniame Irako regione, siekdama iš ten išstumti Kurdistano darbininkų partiją (PKK).

PKK nuo 1984-ųjų tęsia kruviną sukilimą Turkijos pietryčiuose, jau nusinešusį dešimtis tūkstančių gyvybių. 2015-aisiais žlugus dvejus metus galiojusioms paliauboms susirėmimai suintensyvėjo.

Ankara ir jos sąjungininkės Vakaruose yra įtraukusios PKK į teroristinių organizacijų sąrašą.

Pastaraisiais mėnesiais prieš diplomatines misijas Irake buvo surengtos kelios raketų atakos, taip pat ir Bagdado „žaliojoje zonoje“ – įtvirtintame vyriausybės įstaigų ir ambasadų rajone.