Pasaulyje

2019.07.17 15:37

Likus mažiau nei savaitei apsispręsti, paskutinį kartą debatuose susirems Huntas ir Johnsonas

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.07.17 15:37

Likus mažiau nei savaitei, kai po britų konservatorių partijos narių balsavimo paštu paaiškės, kas taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru, šiandien abu pretendentai – Borisas Johnsonas ir Jeremy Huntas – dalyvaus paskutiniuose debatuose. 

Neoficialiais duomenimis, pirmauja bekompromisis „Brexito“ rėmėjas B. Johnsonas, bet tiek jo, tiek ir konkurento idėjos, kaip metų pabaigoje karalystė išstos iš ES ir kokių padarinių tai turės, tebėra gana miglotos.

B. Johnsonas ir toliau tvirtina, kad tik jis tikrai sugebės įvykdyti „Brexitą“, net jei tai bus tikrai kietas, ir šalies piliečiams, ir verslininkams skausmingas atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos variantas. Jo koziris prieš dabartinį užsienio reikalų sekretorių J. Huntą – tai, kad šis niekada nebuvo tikruoju „Brexito“ iniciatoriumi bei rėmėju. Priešingai, jam nepritarė.

„Dabar reikia tokio žmogaus, kuris prisikastų iki pagrindinių argumentų, pamatytų problemos esmę. Bijau, kad mūsų draugai ir partneriai Europos Sąjungoje linkę bandradarbiauti tik su tais elementais Jungtinės Karalystės Vyriausybėje, kurie linkę daugiau ar mažiau išlaikyti mus Bendrijos sistemoje. Taigi, mums reikia ko nors, kas nuoširdžiaii trokštų išvesti mus iš Europos Sąjungos“, – savo pranašumą išryškina B. Johnsonas.

Kietojo „Brexito“ tikimybė spalio 31-ąją didėja. Abu konservatorių partijos veikėjai tikisi, kad visas po išstojimo iškilusias problemas pavyks užglaistyti kuo greičiau susiderėjus dėl laisvos prekybos su ES ir Jungtinėmis Valstijomis, bet jie patys pripažįsta, kad tai gali ir užtrukti.

„Kai mes raginame Europos sąjungą derėtis dėl prekybos sutarties, o pusė mūsų eksporto keliauja į Europą, manau, geriausias svertas būtų progresas mūsų derybose dėl prekybos su Jungtinėmis Valstijomis. Nemanau, kad tai pavyks pasiekti greitai. Donaldas Trumpas yra labai aršus ir kietas derybininkas“, – sako J. Huntas.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže nuo 10.43 min.

Žinios. Baltarusija nepadės Lietuvai atkurti kritiškai nusekusios Neries vandens lygio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.