Pasaulyje

2019.07.16 21:18

Trumpas kalba apie gerus santykius su Erdoganu

BNS 2019.07.16 21:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Vašingtonas palaiko gerus santykius su Ankara, nepaisant jos sandorio su Rusija dėl oro erdvės gynybos sistemų S–400.

„Palaikiau gerus santykius su prezidentu Erdoganu“, – žurnalistams sakė D. Trumpas.

„Jie pateko į labai sudėtingą padėtį, mes taip pat patekome į labai sudėtingą padėtį... Turėdami tai galvoje, dirbame, pažiūrėsime, kas bus toliau“, – pridūrė jis.

Tačiau kiek anksčiau JAV žiniasklaida citavo JAV vadovą, sakiusį, kad jo šalis neparduos Turkijai naikintuvų-bombonešių F–35, nes ši šalis nenutraukė sandorio su Rusija.

„Ir dabar sakome Turkijai,.. (kad) neparduosime jums lėktuvų F–35“, – sakė D. Trumpas, susitikęs su savo administracija.

Vašingtonas per pastaruosius dvejus metus nekart yra perspėjęs Turkiją, kad sulauks sankcijų, jei įsigis rusišką oro erdvės gynybos sistemą S–400.

Pirmuosius S–400 komponentus Turkija gavo penktadienį – tą dieną į šalį atskrido trys juos gabenantys Rusijos lėktuvai. Savaitgalį šalį pasiekė dar kelios raketų sistemos siuntos.

Jungtinės Valstijos būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos S–400 savo gynybos sistemoje, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus naujos kartos naikintuvus F–35 gali patekti į Rusijos rankas.