Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.16 19:53

Oficialu: Ursula von der Leyen – naujoji Europos Komisijos pirmininkė

atnaujinta 20.58
LRT.lt 2019.07.16 19:53

Beveik 20-ies puslapių viziją Europai antradienį pristačiusi Ursula von der Leyen galės jau netrukus imtis jos įgyvendinimo – Europos Parlamentas patvirtino jos kandidatūrą tapti Europos Komisijos pirmininke. Tai yra pirmas kartas, kai moteris tapo šios institucijos vadove.

Kad būtų patvirtinta į šias pareigas, U. von der Leyen nominacijai turėjo pritarti ne mažiau kaip 374 parlamento nariai. Už ją balsavo 383 europarlamentarai, prieš pasisakė 327, susilaikė 22, vienas biuletinis pripažintas negaliojančiu.

„Tai yra pasitikėjimas Europa, kuri yra pasirengusi kovoti už ateitį, o ne tarpusavyje, vienas prieš kitą. (...) Mano darbas prasideda nedelsiant“, – po palankios žinios parlamente kalbėjo naujoji EK pirmininkė.

Pareigas 60-metė U. von der Leyen pradės eiti nuo lapkričio 1-osios, perimdama jas iš Jeano-Claude'o Junckerio.

Ji išrinkta gavusi mažiau balsų negu pirmtakas prieš penkerius metus, gavęs pritarimą iš 422 europarlamentarų, tačiau toks scenarijus apžvalgininkų ir Briuselio diplomatų šįkart buvo prognozuotas.

Antradienį ryte pristatydama savąją viziją Bendrijai ji kalbėjo apie ekologinius iššūkius, solidarumą, taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką. Užsiminusi apie „Brexitą“, politikė suerzino dalį delegatų iš Jungtinės Karalystės – ji teigė, kad esant būtinybei sutiktų dar vienam britų išstojimo atidėjimui.

Ji teigė, kad būsimoji Europos Komisija būtų sudaryta lyčių lygybės principu, pažadėjo, jog jeigu būtų išrinkta, per savo darbo pirmąsias 100 dienų pasiūlytų Europos Sąjungai „žaliąją sutartį“, numatančią įsipareigojimą iki 2050 metų užtikrinti anglies dvideginio pusiausvyrą.

Prieš balsavimą prognozuota, kad trys pagrindinės EP grupės parems U. von der Leyen, bet paskyrimui priešinsis žalieji ir dalis kairiųjų.

U. von der Leyen kandidatūra netikėtai buvo iškelta per anksčiau šį mėnesį vykusį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, kai buvo atmesti EP politinių grupių remiami pretendentai, vadinamieji „špicenkandidatai“.

Dėl to politikė turėjo tik 13 dienų suformuoti ir pristatyti programai, tačiau po balsavimo Europos Parlamente ji teigė dirbsianti ties ja artimiausią mėnesį, taip pat netrukus prasidės komandos formavimo darbai.

Su U. von der Leyen gairėmis Europos Sąjungai galima susipažinti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi