Pasaulyje

2019.07.16 19:21

Bidenas metė fizinio pasirengimo iššūkį Trumpui

BNS 2019.07.16 19:21

Tai galėtų būti JAV 2020 metų prezidento rinkimų kampanijos viršūnė arba dugnas: dviejų šaliai vadovauti norinčių ir aštuntą dešimtį metų einančių vyrų varžybos, kas padarys daugiau atsispaudimų.

76 metų demokratų senatorius Joe Bidenas antradienį sakė, kad jei gautų progą per kitais metais įvyksiančius televizijos debatus, galėtų iškviesti 73 metų prezidentą Donaldą Trumpą į fizinio pasirengimo dvikovą.

J. Bidenas, kuris įsitraukęs į varžybas dėl prezidento posto net iš kai kurių demokratų sulaukė klausimų dėl savo amžiaus, sakė, kad reguliariai bėgioja per įvairius paradus.

Respublikonų prezidentas, kita vertus, laikomas šiek tiek antsvorio turinčiu žmogumi, o jo sportas daugiausia apsiriboja reguliariu golfo žaidimu. Golfo laukuose jis važinėja specialiais elektromobiliais.

Tačiau jei J. Bidenas būtų išrinktas Demokratų partijos kandidatu į prezidentus ir turėtų 2020 metų lapkričio rinkimuose susiremti su D. Trumpu, tikėtina, kad prezidentas per debatus kritikuos jo palyginti garbų amžių.

„Pasakyčiau: „Nagi, Donaldai, nagi, žmogau, kiek atsispaudimų nori čia padaryti, drauguži?“ – per televizijos MSNBC laidą „Morning Joe“ pareiškė buvęs viceprezidentas.

D. Trumpas kol kas nieko neatsakė, bet galbūt galėtų atremti iššūkį išbandymu golfo lauke.

Tokiu atveju J. Bidenas galėtų atsidurti labai nepalankioje padėtyje: kaip rašoma neseniai išleistoje gerbiamo sporto žurnalisto Ricko Reilly knygoje „Commander in Cheat“, visą gyvenimą golfą žaidžiantis D. Trumpas norėdamas laimėti nuolat pažeidinėja taisykles.