Pasaulyje

2019.07.16 16:30

Migrantų galimybės gauti prieglobstį JAV bus menkesnės

ELTA2019.07.16 16:30

Pirmadienį JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija paskelbė naują įsaką, migrantams draudžiantį JAV prašyti prieglobsčio, jei keliaudami į šalį jie kirto dar bent vieną trečią šalį. JAV vyriausybės atstovai nutarimą pavadino „laikinu“ ir galiosiančiu tol, kol Kongresas išleis griežtesnį įstatymą, apie tai pranešė „Deutsche Welle“.

JAV Vidaus saugumo departamento atstovai internetiniame tinklapyje patikslino, kad tai smarkiai apribojo migrantų galimybes JAV gauti prieglobstį.

Dokumentas draudžia pildyti prieglobsčio prašymo formą, jei prieglobstį pabėgėlis galėjo gauti bent vienoje valstybėje, kurią kirto po to, kai paliko savo šalį.

Baltųjų Rūmų atstovai tikisi, kad šis įstatas padės sustabdyti pabėgėlius, kurie keliauja per Meksiką, o vėliau prie JAV sienos prašo prieglobsčio.

Siekis riboti migraciją buvo viena iš kertinių D. Trumpo politikos iniciatyvų. Savaitgalį imigracijos tarnyba „Immigration and Customs Enforcement“, ieškodami dokumentų neturinčių migrantų Niujorke, pradėjo vykdyti nedidelius šeimų patikrinimus. Vis dėlto, vietinė valdžia nesutiko bendradarbiauti ir vykdyti numatytus reidus, o Niujorko meras šią iniciatyvą apskritai paskelbė nepasisekusia.

Nepaisydamas pranešimų apie rezultatų nedavusius reidus, D. Trumpas žiniasklaidai tvirtino, kad šis jo žingsnis buvo „labai sėkmingas, tiesiog jūs dar to nežinote“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt