Pasaulyje

2019.07.16 06:52

Antradienį turėtų paaiškėti, ar Ursula von der Leyen vadovaus Europos Komisijai

Odeta Vasiliauskaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.16 06:52

Antradienį turėtų paaiškėti, ar Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen vadovaus Europos Komisijai. Ekspertai sako, kad rezultatai – neprognozuojami, nes ne visos Europos Parlamento frakcijos pritaria šiai kandidatūrai.

U. von der Leyen gali nesulaukti palaikymo ir iš pačių vokiečių, o pergalę gali nulemti vos keli balsai. Ji turi surinkti absoliučią daugumą – 374 balsus.

U. von der Leyen būtų pirmoji moteris, užėmusi Komisijos vadovo postą.

Vokietės kandidatūra – kompromisinis Europos vadovų pasirinkimas, neradus sprendimo dėl kandidato. Tai, pasak Europos Komisijos atstovybės vadovo Lietuvoje Arnoldo Pranckevičiaus, ir gali pakišti koją U. von der Leyen.

Kad nepritars šiai kandidatūrai, oficialiai yra pareiškusi tik žaliųjų frakcija, tačiau įtikinti reikia ir liberalus bei socialistus. Jei U. von der Leyen kandidatūra bus atmesta, Europos lyderiai per mėnesį turi pateikti kitą.

Sėkmės atveju, valstybės narės pradės siūlyti savo kandidatus į eurokomisarus. Siekiant lyčių balanso, U. von der Leyen yra sakiusi, kad tikisi iš šalių gauti po dvi kandidatūras – vyro ir moters.