Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.15 17:30

Iranas žada branduolinę programą sugrąžinti į lygį, buvusį iki daugiašalio susitarimo

Irano atominės energetikos agentūra pirmadienį paskelbė, kad savo branduolinę programą gali sugrąžinti į lygį, buvusį prieš apribojimų įvedimą pagal svarbų 2015 metų susitarimą su pasaulio galiomis.

„Jei europiečiai ir amerikiečiai nenori vykdyti savo pareigų, mes sumažinsime savo įsipareigojimus ir (...) sugrąžinsime sąlygas (į lygį), buvusį prieš ketverius metus“, – sakė agentūros atstovas Behrouzas Kamalvandi, kurį citavo valstybinė naujienų agentūra IRNA.

Pirmadienį, prieš Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje, trys didžiosios Bendrijos šalys – Vokietija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė – paragino šiuo klausimu ieškoti dialogo, bet pabrėžė, kad dabar tik nuo Irano priklauso, ar bus išsaugotas branduolinis susitarimas, kurį jos padėjo pasiekti.

Griežtą įspėjimą šalys paskelbė bandydamos išvengti gresiančio karinio konflikto, smarkiai išaugus įtampai tarp Irano ir Jungtinių Valstijų.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino ES ir JAV suderinti pozicijas dėl Irano susitarimo, o britų diplomatijos vadovas Jeremy Huntas sako, kad dar yra „nedidelis šansas“ susitarimui išgelbėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi