Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.15 16:35

Rasizmu apkaltintas Trumpas savo žodžių neišsižada

BNS 2019.07.15 16:35

JAV prezidentas Donaldas Trumpas neatsiprašė už savaitgalio žinutes socialiniame tinkle „Twitter“, kad keturios nebaltaodės Kongreso narės turėtų grįžti į „žlugusias ir nusikalstamumo apimtas“ šalis, iš kurių atvyko, ir vietoje to pirmadienį tviteryje parašė, kad tai jos turi atsiprašyti jo už ankstesnes pastabas apie Izraelį ir apie jį patį.

Naujos D. Trumpo tviterio žinutės pasirodė Baltiesiems rūmams bandant teisinti prezidento savaitgalio komentarus, kuriuos daugelis Demokratų partiečių pasmerkė kaip rasistinius. Viceprezidento Mike'o Pence'o administracijos vadovas Marcas Shortas pirmadienį sakė, kad šios tviterio žinutės buvo nukreiptos į „labai konkrečius“ Minesotai atstovaujančios Atstovų Rūmų narės Ilhan Omar, kuri yra gimusi Somalyje, pareiškimus.

Pasak M. Shorto, prezidento žinutės nebuvo „visuotinis pareiškimas“. „Nemanau, kad prezidento ketinimai yra kaip nors rasistiniai“, – sakė viceprezidento administracijos vadovas.

Tačiau M. Shortui kalbant, pasirodė naujų D. Trumpo tviterio žinučių, kuriose minimos „Kongreso narės“, ne vien I. Omar.

„Kada radikalios kairės Kongreso narės atsiprašys mūsų šalies, Izraelio žmonių ir net Prezidento biuro už bjaurią kalbą, kurią naudoja, ir baisus dalykus, kuriuos pasakė. Tiek daug žmonių pyksta ant jų ir (dėl) jų baisių bei bjaurių veiksmų!“ – parašė prezidentas.

Visos keturios minimos Kongreso narės yra JAV pilietės.

I. Omar prieš kelis mėnesius išprovokavo abiejų partijų triukšmą Vašingtone užsiminusi, kad Kongreso nariai Izraelį remia dėl pinigų. Kita Atstovų Rūmų narė, Mičiganui atstovaujanti palestinietiškų šaknų turinti Rashida Tlaib, išjudino šalininkų minią pavadindama prezidentą šventvagyste ir prognozuodama, kad D. Trumpas bus nušalintas nuo pareigų.

D. Trumpas sekmadienį išsakytais savo komentarais prieš progresyvių pažiūrų Kongreso nares, kuriuose paragino jas „grįžti ten“, iš kur jos atvyko, išprovokavo naują protesto dėl jo požiūrio į rasę ir imigraciją laviną.

Dėl vėliausių pasisakymų D. Trumpas aukšto rango demokratų buvo pavadintas „rasistu“ ir „ksenofobu“.

Be to, praeitais metais, kaip pranešė amerikiečių žiniasklaida, prezidentas kai kurias Afrikos valstybes yra apibūdinęs kaip „sušiktas šalis“ (angl. shithole). Prezidentas taip pat dažnai kalba apie nelegalią imigraciją į JAV, vadindamas ją „invazija“, dėl ko sulaukia kritikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi