Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.15 10:57

Prieš dešimtmečius Vatikane dingusios paauglės palaikų paieškos: rasti kaulai, bet neaišku, ar jos

LRT.lt 2019.07.15 10:57

Prieš 36 metus Vatikane dingusios paauglės mįslę toliau bando įminti pareigūnai ir ekspertai. Sekmadienį pranešta apie rastus kaulus, manoma, priklausančius dviem skirtingiems asmenims. Ar tai yra dingusios Emanuelos Orlandi palaikai, kol kas neaišku.

Atsiliepdamas į mergaitės artimųjų prašymą, praėjusį ketvirtadienį Vatikanas atvėrė dvi kapavietes, priklausiusias 19 a. palaidotoms vokiečių princesėms, mat šeima sulaukė anoniminės žinutės, jog E. Orlandi palaikai gali būti vienoje iš jų.

Tačiau po dvi valandas trukusios ekshumacijos kapai rasti visiškai tušti – juose nerasta nei be žinios dingusios paauglės, nei 1836 m. mirusios ir palaidotos princesės Sofijos von Hohenlohe, nei 1840 m. šalia atgulusios pricesės Carlottos Federicos iš Maklenburgo.

Vatikano atstovybė pareiškė, kad kaulai galėjo būti perkelti dėl kapinėse vykdytų darbų 1960-1970-aisiais.

Šeštadienį paieškos sutelktos į gretimą princesių kapavietėms vietą, rašo „The Telegraph“, kur tyrėjai rado dvi urnas su kaulais, pridengtas akmeninio šulinio dangčiu.

Vatikano atstovas Alessandro Gisotti informavo, kad teismo medicininės ekspertizės specialistai detalesnius tyrimus pradės liepos 20 d. Šie kaulai gali priklausyti minėtoms princesėms, tačiau galbūt pastūmės į priekį ir dingusios E. Orlandi paieškas.

Taip pat skaitykite: Vatikane prieš 36 metus dingusios paauglės byla neatskleista: atkasus kapus paaiškėjo, kad jie tušti

Pradinio Emanuelos dingimo tyrimo rezultatai atskleidė, kad ji galėjo būti suviliota seksualiniais motyvais, o tada nužudyta. Bet taip ir neatsiradus kūnui, istorija per daugelį apaugo spekuliacijomis ir versijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi