Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.15 09:55

Kaczynskis prakalbo apie pasitraukimą artimiausiais metais

BNS 2019.07.15 09:55

Lenkijai nuo 2015 metų vadovaujančios dešiniosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis sekmadienį pareiškė planuojantis kažkuriuo metu atsistatydinti, kad iki 2023 metų partijos vairą perimtų naujas veikėjas.

J. Kaczynskis yra parlamento narys be jokio posto ministrų kabinete, bet jis laikomas įtakingiausiu Lenkijos politiku, brėžiančiu valstybės kursą.

70-metis politikas per „šeimų iškylą“ Mazovijos vaivadijoje sakė manąs, kad „po ketverių metų šioje vietoje stovės kas nors kitas – nes jau esu tam tikro amžiaus“.

PiS vyriausybė skyrė dosnias išmokas šeimoms, populiarias tarp šalies piliečių ir partijai užtikrinusias dar platesnį palaikymą. Ji taip pat stiprino šalies teismų kontrolę, bet dėl tokios politikos Varšuva sulaukė Europos Sąjungos kritikos dėl esą sukeliamo pavojaus teisinei valstybei ir demokratijos vertybėms.

J. Kaczynskis neigė esąs „diktatoriško“ būdo. „Tai nesąmonė“, – pareiškė jis.

„Jeigu būtų diktatūra, nebūtų opozicijos“, ir visuomenė negalėtų kritikuoti valdančiosios partijos, PiS lyderis sakė per renginį kaimiškoje Kučkų-Kolonijos bendruomenėje netoli Radomo miesto.

„Esame laisvės sala Europoje ir norime toliau būti tokia sala, bet taip pat sparčios plėtros sala“, – tvirtino jis.

Lenkijos vyriausybė taip pat kritikuoja ES valdymą ir nori, kad nacionalinėms vyriausybėms būtų užtikrinta daugiau teisių savarankiškai priimti sprendimus.

J. Kaczynskis ir jo velionis brolis dvynys Lechas praeito amžiaus 9-ajame dešimtmetyje buvo aktyvūs prodemokratinio judėjimo „Solidarumas“ veikėjai. Žlugus komunistiniam režimui jie tapo partijų kūrėjai ir lyderiai. 2006–2007 metais broliams priklausė pagrindiniai valstybės postai: Jaroslawas vadovavo vyriausybei, o Lechas buvo prezidentas.

Lechas Kaczynskis 2010 metais žuvo per lėktuvo katastrofą Rusijoje, o Jaroslawas nuo to laiko visuomet matomas dėvintis vien juodus kostiumus kaklaraiščius gedulo ženklan.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi