Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.15 09:19

Trumpas kritikuojamas dėl „rasistinės“ žodinės atakos prieš JAV Kongreso nares

BNS 2019.07.15 09:19

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo sekmadienį išsakytais komentarais, nukreiptais prieš progresyvių pažiūrų Kongreso nares, paragino jas „grįžti ten“, iš kur jos atvyko, išprovokavo naują protesto dėl jo požiūrių į rasę ir imigraciją laviną.

Dėl vėliausių pasisakymų D. Trumpas aukšto rango demokratų buvo pavadintas „rasistu“ ir „ksenofobu“.

Be to, praeitais metais, kaip pranešė amerikiečių žiniasklaida, prezidentas kai kurias Afrikos valstybes yra apibūdinęs kaip „sušiktas šalis“. Prezidentas taip pat dažnai kalba apie nelegalių imigrantų „invazija“.

Tviteryje D. Trumpas kreipėsi į „progresyvias demokratų kongresmenes“ ir tikriausiai turėjo omenyje grupę pirmą kartą į Atstovų Rūmus išrinktų jaunų nebaltaodžių moterų grupę.

Tarp jų yra Niujorko atstovė Alexandria Ocasio-Cortez, iš Somalio į Ameriką vaikystėje atvykusi Minesotos atstovė Ilhan Omar ir palestinietiškų šaknų turinti Mičigano atstovė Rashida Tlaib.

D. Trumpas tikslių pavardžių nepasakė, bet tvirtino, kad jos „atvyko iš šalių, kurių vyriausybės yra visiška katastrofa“.

Jis teigė, kad šios moterys „piktai aiškina Jungtinių Valstijų žmonėms, galingiausiai ir didingiausiai tautai pasaulyje, kaip turi veikti mūsų vyriausybė“.

„Kodėl jos negrįžta ir nepadeda sutvarkyti visiškai žlugusių ir nusikalstamumo apimtų vietų, iš kurių ir atvyko?“ – parašė D. Trumpas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi