Pasaulyje

2019.07.14 19:13

Trumpas paragino JAV kongresmenes „grįžti ten“, iš kur jos atvyko

BNS 2019.07.14 19:13

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį paragino kongresmenes iš demokratų partijos „grįžti ten“, iš kur jos atvyko.

Šis pasisakymas sukėlė opozicijos politikų pasipiktinimo audrą, jie pavadino prezidentą rasistu ir ksenofobu.

Tviteryje D. Trumpas kreipėsi į „progresyvias demokratų kongresmenes“ ir tikriausiai turėjo omenyje grupę pirmą kartą į Atstovų Rūmus išrinktų jaunų, liberalių moterų.

Tarp jų yra Niujorko atstovė Alexandria Ocasio-Cortez, iš Somalio į Ameriką vaikystėje atvykusi Minesotos atstovė Ilhan Omar ar palestinietiškų šaknų turinti Mičigano atstovė Rashida Tlaib.

D. Trumpas tikslių pavardžių nepasakė, bet tvirtino, kad jos „atvyko iš šalių, kurių Vyriausybės yra visiška katastrofa“.

Jis teigė, kad šios moterys „piktai aiškina Jungtinių Valstijų žmonėms, galingiausiai ir didingiausiai tautai pasualyje, kaip turi veikti mūsų Vyriausybė“.

„Kodėl jos negįžta ir nepadeda sutvarkyti visiškai žlugusių ir nusikalstamumu užkrėstų vietų, iš kurių ir atvyko?“, – rašė D. Trumpas.

Atstovų Rūmų vicepirmininkas Benas Ray Lujanas „Fox News Sunday“ pareiškė, kad „tai yra rasistiškas parašymas“.

„Atmetu (D. Trumpo) ksenofobinius komentarus, skirtus skaldyti mūsų šaliai“, – tviteryje parašė Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi.