Pasaulyje

2019.07.14 17:42

Paryžiuje per „geltonųjų liemenių“ protesto akciją sulaikyti 152 žmonės

ELTA2019.07.14 17:42

Sekmadienį Paryžiaus policija per „geltonųjų liemenių“ protesto akciją sulaikė 152 žmones, kurie kėlė riaušes Prancūzijos sostinėje. Tai pranešė miesto prefektūra.

Nesankcionuota manifestacija, kurios dalyviai puldinėjo policininkus ir viską niokojo, prasidėjo Eliziejaus laukuose šalia Žvaigždės aikštės baigiantis kariniam paradui, skirtam Prancūzijos nacionalinei šventei – Bastilijos paėmimo dienai. Chuliganai mėtė į pareigūnus akmenis ir butelius, policija prieš juos naudojo ašarines dujas.

Policininkai sulaikė ir nacionalinius „geltonųjų liemenių“ lyderius – Maxime`ą Nicolle`į, Jérôme`ą Rodriguesą ir Ericą Drouet. Du pastarieji suimti.

Kaip informavo prefektūra, sulaikytiesiems pateikti kaltinimai pagal keturis punktus. Tai – nesankcionuotos manifestacijos organizavimas, smurtiniai veiksmai prieš valdžios atstovus, ginklo nešiojimas ir visuomenės nuosavybės naikinimas. Pranešama, kad susirėmimai Eliziejaus laukuose tęsiasi.

„Tiems, kurie mėgino sutrukdyti surengti Paryžiuje paradą, turėtų būti gėda. Liepos 14-oji – nacijos vienybės diena, ir tai reikia gerbti“, – pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt