Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.14 17:20

Žiniasklaida: Sirijoje dėl sabotažo akto sugadintas dujotiekis

BNS 2019.07.14 17:20

Sirijoje sprogus bombai nustojo veikti vienas iš dujotiekių, sekmadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.

Šis sabotažo aktas – naujas smūgis sunkumų turinčiam šalies energetikos sektoriui.

Agentūra pavadino šį sprogimą „teroristiniu aktu“, tačiau nenurodė, kas galėjo jį įvykdyti.

Pasak Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios padėtį Sirijoje stebinčios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), sabotažo aktas įvykdytas Badijos dykumoje, kur tebeveikia džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai.

Kaip pranešė SANA, dujos šiuo dujotiekiu tiekiamos iš vyriausybės kontroliuojamo didžiausio šalyje Šaero dujų telkinio, esančio centrinėje Homso provincijoje, į Eblos dujų gamyklą.

„Dujotiekį išvedė iš rikiuotės teroristinis aktas", – pranešė agentūra ir pridūrė, kad „techninės brigados dirba ir tikisi sutaisyti jį artimiausiomis valandomis.“

Badijos dykumoje nuolat vyksta režimo pajėgų ir IS susidūrimai. Džihadistų judėjimas, nors ir praradęs visą Sirijoje kadaise kontroliuotą teritoriją, vis dar turi smogiamųjų pajėgumų.

Per aštuonerius metus šalyje trunkantį karą režimas pradaro svarbiausių naftos telkinių kontrolę, o valstybės pajamos iš angliavandenilių sumažėjo milijardais JAV dolerių.

Vakarai yra įvedę ekonominių sankcijų prezidento Basharo al Assado vyriausybei, tarp jų – embargą Sirijos naftai. Jungtinėms Valstijoms ir jų partneriams kartais tenka imtis karinės jėgos, kad priverstų laikytis šio embargo.

Praėjusį mėnesį buvo įvykdytas sabotažas prieš povandeninius naftotiekius, kuriais nafta gabenama į naftos perdirbimo gamyklą Sirijos vakaruose.

Vienas aukšto rango pareigūnas tuomet sakė, kad išpuolis buvo įvykdytas padedant vienai iš užsienio valstybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi