Pasaulyje

2019.07.14 14:40

ES atidarė naują misiją Kuveite

BNS2019.07.14 14:40

Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovė Federica Mogherini sekmadienį atidarė naują Bendrijos misiją Kuveite ir pareiškė, kad blokas stiprina savo dalyvavimą Artimųjų Rytų regione.

ES biuras aukščiausiame Kuveito dangoraižyje bus jau trečia tokia Bendrijos misija Persijos įlankos regione. Iki šiol ES biurai veikė Rijade ir Abu Dabyje.

„Tai taip pat siunčia žinią visam regionui: Europos Sąjunga stiprina savo buvimą ir dalyvavimą Artimuosiuose Rytuose“, – per atidarymo ceremoniją sakė F. Mogherini.

„Tai, kas vyksta Persijos įlankos (regione), svarbu Europai, o tai, kas vyksta Europoje, svarbu Persijos įlankai“, – pridūrė ji.

Ceremonijoje Hamros bokšte, kur taip pat įsikūrusi Prancūzijos ambasada, dalyvavo Kuveito užsienio reikalų ministras Sabahas Khaledas al Sabahas.

Misijos atidarymas, dėl kurio apsispręsta keliais mėnesiais anksčiau, vyko tvyrant didelei įtampai tarp Jungtinių Valstijų ir Irano, o tai paveikė visą regioną.

„Regioninės ir pasaulinės įtampos akimirką Kuveitas yra išminties ir taikos jėgos balsas, ir tai padarė mus artimais partneriais“, – sakė F. Mogherini.

Kuveitas palaiko artimus ryšius su Briuseliu ir Vašingtonu ir – skirtingai nei Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai – palaiko gerus santykius su Teheranu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt