Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.14 13:06

Žiniasklaida: JAV kitą savaitę paskelbs Ankarai sankcijas dėl rusiškų S–400 įsigijimo

atnaujinta 13.10
BNS 2019.07.14 13:06

JAV pareigūnai kitą savaitę planuoja paskelbti sankcijas Ankarai už tai, kad ši įsigijo rusų gamybos oro erdvės gynybos sistemų S–400, sekmadienį paskelbė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais.

Anksčiau Vašingtonas dėl šio sandorio nekart grasino Turkijai sankcijomis, įskaitant jos pašalinimą iš naujos kartos naikintuvų-bombonešių F–35 programos.

JAV būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos S–400 savo gynybos sistemoje, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus F–35 gali patekti į Rusijos rankas.

Pasak „Bloomberg“, Valstybės departamento, Pentagono ir Nacionalinio saugumo tarybos pareigūnai parinko sankcijas, kurias būtų galima paskelbti Turkijai. Agentūra pažymi, kad svarstyti trys įvairaus griežtumo sankcijų paketai, tačiau kol kas neaišku, kokio masto ribojamosios priemonės bus paskelbtos Ankaros atžvilgiu.

Kad sankcijos įsigaliotų, joms dar turės pritarti Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir jo svarbiausi patarėjai.

Sankcijos veikiausiai dar nebus skelbiamos pirmadienį, nes tądien bus minimos trečiosios nepavykusio perversmo Turkijoje metinės. Kaip pranešė „Bloomberg“ šaltiniai, Vašingtonas nenorėtų paskelbti apie sankcijas tokią dieną, kad nesusidarytų įspūdis, jog JAV palaiko perversmininkus.

Gavo dar vieną siuntą

Transporto lėktuvas atskrido į Miurtedo oro pajėgų bazę netoli Ankaros, o vėliau sekmadienį ten turėtų nusileisti dar du rusų orlaiviai.

Pirmuosius S-400 komponentus Turkija gavo penktadienį – tą dieną į šalį atskrido trys juos gabenantys Rusijos lėktuvai.

Gynybos ministras Hulusi Akaras sakė, kad Turkijos kariai tuo pačiu metu yra apmokomi naudoti šias sistemas.

Raketinės sistemos „S–400 Triumf“ yra skirtos strateginės ir taktinės aviacijos lėktuvams, balistinėms raketoms, hipergarsiniams taikiniams ir kitoms puolimo iš oro priemonėms numušti.

Sistemos gali iki 400 km atstumu numušti aerodinaminius taikinius, o iki 60 km atstumu – balistinius taikinius, skriejančius iki 4,8 km/s greičiu, nuo kelių metrų iki kelių dešimčių kilometrų aukštyje.

Jungtinės Valstijos būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos S–400 savo gynybos sistemoje, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus naujos kartos naikintuvus F–35 gali patekti į Rusijos rankas.

Aljansas penktadienį taip pat išsakė naujų nuogąstavimų.

„Esame sunerimę dėl Turkijos sprendimo įsigyti S–400 sistemų potencialių pasekmių“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas NATO pareigūnas.

Šiuo metu neaišku, kur bus dislokuojamos šios gynybos sistemos, ir kada jos pradės veikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi