Pasaulyje

2019.07.14 08:59

Macronas paskelbė apie kuriamą kosmoso pajėgų štabą

atnaujinta 10.11
BNS 2019.07.14 08:59

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį paskelbė, kad kuria nacionalinį karinių kosminių pajėgų štabą, galiausiai tapsiantį prancūzų oro pajėgų dalimi.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas Prancūzijos Bastilijos paėmimo dienos išvakarėse; minint šią šventę Paryžiaus Eliziejaus laukuose rengiamas karinis paradas.

Praėjusiais metais apie planus įkurti kosmines pajėgas pranešė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Į tradicinį Bastilijos paėmimo dienos išvakarių priėmimą susirinkusiems aukšto rango karininkams E. Macronas pranešė, kad rugsėjį bus sukurtas naujas kosmoso pajėgų štabas, kurio tikslas bus „užtikrinti mūsų kosmoso sugebėjimų plėtrą ir stiprinimą“.

Pasak prezidento, kariuomenės dėmesys kosmosui yra „tikras nacionalinio saugumo klausimas“. E. Macronas taip pat sakė, kad šiuo žingsniu siekiama „geriau apsaugoti mūsų palydovus“.

Prancūzijos lyderis pažadėjo, kad dėl „būtinų“ išlaidų naujajam štabui „bus nuspręsta“.

Paryžius paskelbė skirsiantis daugiau dėmesio kariniam pasirengimui kosmose po to, kai finansavimą šiai sričiai padidino Jungtinės Valstijos, Kinija ir Rusija.

Pasak stebėtojų, orbitoje aplink Žemę suaktyvėjo karinė veikla, tokia kaip žvalgybinių palydovų įrengimas ar kibernetinės atakos.

2019–2025 metų laikotarpiu Prancūzija yra numačiusi 3,6 mlrd. eurų skirti kosmoso gynybai.