Pasaulyje

2019.07.14 08:48

Niujorke nutrūkęs elektros energijos tiekimas sukėlė sąmyšį

Manhatano rajone atkurtas elektros tiekimas; atnaujinta 11.41
BNS2019.07.14 08:48

Niujorko Manhatano rajone vėlų šeštadienio vakarą pašalintas elektros tiekimo sutrikimas, dėl kurio tamsoje buvo paskendę Brodvėjaus teatrai, sustojęs metropoliteno eismas ir užgesę reklaminiai skydai Taimso aikštėje.

Pasak elektros tiekimo įmonės „Con Edison“, šeštadienio pavakarę be elektros buvo likę apie 42 tūkst. vartotojų. Tiekimo sutrikimo priežasties bendrovė nenurodė.

Elektros tiekimas buvo atnaujintas apie 22 val. vietos (sekmadienį 5 val. Lietuvos) laiku. Vėl nušvitusiose gatvėse nuskambėjo plojimai.

Niujorko meras Billas de Blasio tviteryje pranešė, kad elektros tiekimas nutrūko dėl „gaisro kanalizacijos šulinyje“, tačiau televizijai CNN jis vėliau sakė, kad gedimo priežastis dar tiriama.

Pavakarę socialiniuose tinkluose pasirodė daugybė tamsoje paskendusių gatvių, metropoliteno stočių ir butų nuotraukų.

Gedimas sutrikdė paslaugų teikimą daugiausia gyventojų turinčiame JAV mieste. Niujorko metropoliteno transporto valdyba tviteryje visus paragino „vengti požeminių metro stočių“, sudarančių didžiąją dalį miesto geležinkelių tinklo.

Ugniagesiai pranešė reagavę į daugybę pagalbos prašymų, ypač iš liftuose įstrigusių žmonių. Tamsą mieste, kuriame elektros paprastai netrūksta, skrodė policijos ir greitosios pagalbos automobilių žibintų šviesos.

Daugelis niujorkiečių dingus elektrai neprarado šalto proto. Praeiviai ėmėsi reguliuoti eismą sankryžose, o nutrūkęs koncertas Karnegio salėje („Carnegie Hall“) buvo pratęstas gatvėje.

Pareigūnai ragino vairuotojus nesustoti ir važiuoti toliau, o pėstieji ramiai sau vaikštinėjo gatvėmis, kur eismas buvo laikinai uždarytas.

Nutrūkęs tiekimas

8-joje aveniu daugybė viešbučio „Row NYC“ svečių susėdo ant šaligatvio priešais pastatą.

Kaip pasakojo 16-metė turistė iš Ispanijos Alba Moreno, viešbučio darbuotojai paprašė jų neiti vidun, kur buvo tamsu ir neveikė liftai.

„Con Edison“ pranešė, kad iki vidurnakčio elektros tiekimas bus atkurtas daugumai vartotojų, tačiau nepaaiškino, kodėl dingo elektra.

„Panašu, kad tiesiog įvyko kažkas ne taip perduodant elektrą iš vienos miesto dalies į kitą, reaguojant į paklausą," – sakė B. de Blasio.

Tiekimas buvo sutrikęs vakarinėje Manhatano dalyje, įskaitant Hels Kitčeno (Hell`s Kitchen) ir Brodvėjaus teatrų rajonus.

Dauguma spektaklių Brodvėjuje, tarp jų – miuziklai „Hamiltonas“ (Hamilton) bei „Liūtas Karalius“ (The Lion King), buvo atšaukti, o Karnegio salėje dainavęs choras tęsė koncertą lauke.

Gedimas įvyko minint 1977-ųjų elektros energijos tiekimo nutraukimo Niujorke metines. Elektra buvo išjungta didžiojoje tuo metu ekonominę krizę išgyvenusio miesto dalyje.

Tuomet dingus elektrai Niujorke prasidėjo masinis parduotuvių bei įstaigų plėšimas, o tiekimas buvo atstatytas tik po 25 valandų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.