Pasaulyje

2019.07.13 17:22

Vokietijos žydai pasmerkė „Amazon“ vykdomą prekybą antisemitizmą skatinančiomis prekėmis

BNS 2019.07.13 17:22

Vokietijos centrinė žydų taryba šeštadienį pasmerkė internetinės mažmeninės prekybos milžinę „Amazon“ už tai, kad ji savo platformoje leidžia pardavinėti antisemitines knygas ir kitas prekes su nacių simboliais bei paragino nedelsiant nutraukti tokią praktiką.

„Visiškai nepriimtina, kad „Amazon“ platformoje pardavinėjami marškinėliai ir lipdukai, kuriais šlovinamas nacizmas ar skatinama neapykanta mažumoms“, – žiniasklaidos grupei RND duotame interviu pareiškė Tarybos pirmininkas Josefas Schusteris (Jozefas Šusteris).

Bendrovei „Amazon“ tenka „didelė moralinė ir socialinė atsakomybė“ ir ji negali savęs vadinti paprasta „tiekėja“, pridūrė J. Schusteris.

„Iš tokios bendrovės kaip „Amazon“ bei iš kompetentingų institucijų tikimės, kad jos nedelsiant pašalins tokias prekes iš apyvartos ir sistemingai pradės teisminius procesus“, – pažymėjo J. Schusteris.

J. Schusteris paminėjo tokias brošiūras kaip „Žydas – pasaulio parazitas“ („Der Jude als Weltparasit“), kuri ankstyvą šeštadienį buvo pasiūlyta „Amazon“ platformoje Vokietijoje už 20 eurų.

Bendrovė atsisakė pateikti komentarų agentūrai RND.

Antrojo pasaulinio karo metu per nacių vykdomą genocidą žuvo daugiau kaip šeši milijonai žydų, kurių dauguma buvo iš Europos.